Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Kapitán Phillips: Tom Hanks je zajat somálskými piráty

Redakce

Redakce

30. 8. 2013

Kdyby dnes brázdil moře Kapitán Hook nebo Jack Sparrow, mohli bychom být rádi. Piráti bohužel nevymřeli a plaví se na vlnách dál, zvláště u somálského pobřeží. Jejich sílu můžete poznat v novém snímku Kapitán Phillips podle skutečné události.

video
play-sharp-fill

Vrátil se z neúspěšné mise Apolla 13, přežil čtyři roky na pustém ostrově a z války ve Vietnamu si odnesl průstřel zadnice. O kom je řeč? Samozřejmě o herci Tomu Hanksovi. Kromě výkonů v Apollu 13, Trosečníkovi a Forrestu Gumpovi se proslavil mnoha dalšími rolemi. Slavné je jak jeho jméno, tak i snímky, ve kterých hraje, což nebývá u všech herců pravidlem.

Po tom, co si všechno jako filmový hrdina prožil, je nasnadě otázka, co si na něj scenáristé ještě mohou vymyslet. Aby těch situací, kde musí bojovat o přežití, neměl málo, nechali ho tentokrát filmoví tvůrci v zajetí somálských pirátů. Hanks si zahrál roli kapitána Phillipse ve stejnojmenném filmu natočeném podle skutečné události z roku 2009.

Nákladní loď Maersk Alabama vezla humanitární pomoc do Rwandy. Kapitán Richard Phillips by určitě nečekal, že na jeho loď zaútočí skupina čtyř somálských pirátů, kterým se podaří nad lodí přebrat kontrolu. Výměnou za život posádky se kapitán pirátům vzdal. Ti ho izolovali v malé záchranné lodi a chtěli ho vyměnit za jednoho ze svých uvězněných kumpánů. I když ho později získali, odmítli kapitána propustit a vyžadovali výkupné. Do bezvýchodné situace se pak zapojila i americká armáda.

FOTO: Kapitán Phillips 1.

Pirátské lodě na obzoru nic dobrého nevěstí. Zdroj: reprofoto www.youtube.com

Kapitána Phillipse a jeho posádku se podařilo zachránit. Phillips svůj příběh prodal pro knižní zpracování a zfilmování. Filmové verze se ujal režisér Paul Greengrass, který je známý tím, že ho láká natáčení snímků podle skutečných událostí. Z jeho tvorby jste mohli zhlédnout například Let číslo 93, vyprávějící o pohnutých událostech 11. září.

Jak už to bývá u filmů natočených podle skutečných událostí, tak i u Kapitána Phillipse si filmoví tvůrci něco přibásnili a přetvořili tak, aby to bylo divácky zajímavé. Ve filmovém zpracování naleznete proto o něco více pirátů než čtyři, kteří se na loď opravdu dostali. Podobných berliček bude v tomto snímku rozhodně více.

Na druhou stranu tento postup zaručuje více akce a napětí. A filmový trailer Kapitána Phillipse právě na napětí staví. Jistou věcí je, že celý snímek bude stát i padat na hereckém výkonu Toma Hankse, protože po svém boku nemá žádného známějšího kolegu. Už z traileru je ale vidět, že tuto roli Hanks zvládá bez problémů a dodává jí osobitý nádech.

Statečného Kapitána Phillipse můžete vidět v kinech od 21. listopadu 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Kapitán Phillips: Tom Hanks je zajat somálskými piráty