Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer k filmu The Butler. Černošský sluha v Bílém domě změnil historii

Redakce

Redakce

16. 5. 2013

Autentický příběh, dramatická dějová linie a hvězdné obsazení, to vše nabízí drama s prozatím původním názvem The Butler. Film nás zavede do doby nenávistného rasismu, kdy se stane majordomem Bílého domu černoch v podání Foresta Whitakera.

video
play-sharp-fill

The Butler je příběhem podle skutečné události. V roce 1952 nastupuje na místo sluhy v Bílém domě černoch Eugen Allen, který bude obsluhovat americké prezidenty dalších třicet let. V Bílém domě tak po boku prezidentů zažil milníky americké historie, osm amerických prezidentů a také pozvolné pozitivní přijímání černošského obyvatelstva mezi „bílé“ občany.

Film a stejně tak i trailer se zaměřuje zejména na otázku rasismu, která se vyvíjela v průběhu Allenovy služby jako prezidentského sluhy. Poukazuje nejen na jeho práci v Bílém domě, ale také na osobní život mimo něj, který je značně ovlivněn rasistickou náladou ve společnosti. V traileru tedy zahlédneme rasistické projevy nenávisti vůči černochům od nadávek až po zapojení známé rasistické organizace Ku-klux-klan.

Hvězdné obsazení v Bílém domě

Trailer působí skromně, ale zároveň velmi silně emočně. Takto emocionální a choulostivé téma přesně tohle potřebuje. K dobrému dojmu ještě přispěje herecké obsazení, které slibuje výborný herecký zážitek. V roli Eugena Allena se představí oscarový Forest Whitaker (Poslední skotský král) a jednoho z prezidentů si zahraje hvězdný Robin Williams.

V dalších rolích se pak objeví celá plejáda výborných herců: John Cusack, Alan Rickman, Jane Fonda, Cuba Goodin Jr. a další. Zajímavým detailem je obsazení filantropky Oprah Winfrey nebo zpěváka Lennyho Kravitze.

Trailer na film The Butler ve vás po jeho zhlédnutí zanechá emoce a zamyšlení nad lidskou nenávistí a životem v době rasismu. Doufejme, že celý film bude působit podobným dojmem, a to takovým, že ho ani cestou z kina nevypustíte z hlavy.

Americká premiéra filmu je naplánovaná na srpen 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer k filmu The Butler. Černošský sluha v Bílém domě změnil historii