Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na červenec 2013: Do kin vtrhne Wolverine i Depp

V prvním prázdninovém měsíci si filmoví gurmáni budou moci vybrat ze skutečně pestré škály chutí. Podávat se bude komiksová sci-fi, indiánka s Johnnym Deppem nebo česká hudební komedie.

FOTO: Johnny Depp Lone Ranger

„Kam se hrabě Vinnetouův kůň Ilčí!“. Zdroj: Falcon

Osamělý jezdec (The Lone Ranger, trailer)

Výprava členů texaské jízdní pěchoty a jejich přátel je přepadena bandou psanců. Díky pomoci komanče Tonta (Johnny Depp) mladý právník John Reid (Arnie Hammer) jako jediný přežije. Pod maskou Osamělého jezdce se spolu s Tontem vydává pomstít smrt svých druhů a zároveň bojovat proti chamtivému majiteli železnice.

Režisér Gore Verbinski se po animovaném Rangovi vrací k regulérním filmům a do zbraně opět povolává svého protagonistu z Pirátů z Karibiku. Po Nespoutaném Djangovi by tak snímek mohl znamenat další životabudící injekci pro uvadající westernový žánr.

Osamělý jezdec (The Lone Ranger), USA, 2013, 149 min, Akční/Dobrodružný/ Western, Režie: Gore Verbinski, Hrají: Johnny Depp, Armie Hammer, Tom Wilkinson, Helena Bonham Carter, William Fichtner

Datum premiéry: 4. července

video
play-sharp-fill

Wolverine (The Wolverine, trailer)

Nejslavnější zástupce mutantských X-Menů Wolverine při svých cestách po Japonsku narazí na mafiánský klan Yashidů v čele s jeho kápem Shingenem. Wolverine se zamiluje do jeho dcery zaslíbené dalšímu bossovi, což vyústí v nemilosrdný boj nadlidského mutanta s mocným zločineckým klanem, při kterém Wolverinea dostihnou temné vzpomínky na jeho nejbližší.

Tým X-Menů se inspiroval Avengers, a tak se v mezidobí mezi společným dobrodružstvím v kinech objeví samostatné filmy jednotlivých hrdinů. V této první vlaštovce je Hugh Jackman v titulní roli takřka jediným anglosaským hercem, který se ve filmu objeví.

Wolverine (The Wolverine), USA, 2013, 136 min, Akční/Dobrodružný/Fantasy, Režie: James Mangold, Hrají: Hugh Jackman, Famke Janssen, Hirojuki Sanada, Will Yun Lee, Brian Tee

Datum premiéry: 25. července

video
play-sharp-fill

Já, padouch 2 (Despicable Me 2, trailer)

Velezáporný Gru prošel v prvním díle proměnou v milujícího otce tří dcer. Padoušství a krádeže měsíců pověsil na hřebík a stal se z něj naopak poradce tajných služeb při pátrání po darebných zlotřilcích. Mimo to se mu začínají zapalovat lýtka a s podporou dcerušek začne při práci pošilhávat po jedné z agentek.

Animovaná komedie Já, padouch před třemi lety porazila tematicky podobného Megamysla a získala si diváky díky správné kombinaci humoru, napětí a rodinných motivů. V pokračování propůjčil hlavnímu hrdinovi hlas opět Steve Carell, v českém znění pak uslyšíme neméně výborného Jiřího Lábuse.

Já, Padouch 2 (Despicable Me 2), USA, 2013, 98 min, Animovaný/Komedie/ Krimi, Režie: Pierre Coffin, Chris Renaud, Mluví: Jiří Lábus, Veronika Žilková, Ota Jirák, Jan Přeučil, Ivana Korolová

 Datum premiéry: 4. července

 

video
play-sharp-fill

Stážisti (The Internship, trailer)

Billy a Nick jsou dva kamarádi, kteří přišli o práci prodejců. Doba se změnila a nezbývá jim nic jiného než proniknout do rozvíjející se sféry internetového prodeje, takže se začnou ucházet o prestižní stáž ve společnosti Google. Obstát v konkurenci geeků a počítačových expertů ale bude pro oba čtyřicátníky trochu oříšek…

Vince Vaughn a Owen Wilson, kteří se v populární komedii Nesvatbovi dostali pod sukni nejedné družičce, znovu spojili síly. Na jejich dovádění dohlíží režisér Shawn Levy mající na kontě úspěšné snímky jako Noc v muzeu či Ocelová pěst.

Stážisti (The Internship), USA, 2013, 119 min, Komedie, Režie: Shawn Levy, Hrají: Owen Wilson, Vince Vaughn, Rose Byrne, Will Ferrell, Max Minghella

Datum premiéry: 11. července

video
play-sharp-fill

Revival (trailer)

Skupina Smoke patřila k průkopníkům československého bigbítu až do svého rozpadu na počátku sedmdesátých let. Po čase se čtveřice muzikantů rozhodne dát znovu dohromady. Podaří se kapele opět dobýt hudební nebe i v souboji s mladou konkurencí, kterou představuje skupina baskytaristova syna?

Po Perfect Days bude renomovaná režisérka Alice Nellis i její muzikanti hrát opět spíše na komediálnější struny. Stárnoucí rockery si zahrají pánové Heřmánek, KrobotPolívka a Geišberg, ve vedlejších rolích se objeví Vojta Dyk i Richard Genzer.

Revival, ČR, 2013, 116 min, Komedie, Režie: Alice Nellis, Hrají: Karel Heřmánek, Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Marián Geišberg, Zuzana Bydžovská

Datum premiéry: 11. června

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na červenec 2013: Do kin vtrhne Wolverine i Depp