×
TOPZINE.cz

Filmové premiéry na březen 2013: Vítejte mezi lupiči a prezidenty

FOTO: A Good Day to Die Hard Bruce Willis
Bruce Willis si to v březnu rozdá s ruskými gangstery i o světovládu usilujícími teroristy. Zdroj: CinemArt

Březnové novinky se pokusí vyrazit fanouškům dech. Na stříbrném plátně budou divákům dělat společnost tuplovaný Bruce Willis, nahý profesor Snape, čaroděj ze země Oz a možná přijde i Miloš Zeman.

Bruce Willis si to v březnu rozdá s ruskými gangstery i o světovládu usilujícími teroristy. Zdroj: CinemArt

Smrtonosná past: Opět v akci (A Good Day to Die Hard, trailer)

FOTO: A Good Day To Die Hard PosterV Rusku operující agent FBI Jack McClane je v Moskvě zatčen a s příslibem mírnějšího trestu donucen donášet na politického vězně Komarova. O Jackově situaci se dozví jeho otec John, zkušený newyorský policajt s účesem ve stylu Fantomas, a rozhodne se vydat syna zachránit a předvést chlapcům z Východu, že v Americe se s gangstery nevyjednává.

Již popáté se Bruce Willise objeví v roli, která ho společně se seriálem Moonlighting nejvíce proslavila – jako jízlivý a neústupný John McClane. Jeho syna si zahraje Jai Courtney ze seriálu Spartakus: Krev a písek, vězně Komarova pak Sebastian Koch, kterého jsme mohli na podzim vidět v českém thrilleru Ve stínu.

Smrtonosná past: Opět v akci (A Good Day to Die Hard), USA, 2013, 97 min, Akční/Krimi/Thriller, Režie: John Moore, Hrají: Bruce Willis, Jai Courtney, Amaury Nolasco, Cole Hauser, Sebastian Koch

Datum premiéry: 14. března

video

G.I. Joe 2: Odveta (G.I. Joe: Retaliation, trailer)

FOTO: G.I. Joe Retaliation PosterZločinecká organizace Kobra nepřestala snít o převzetí vlády nad světem. Jeden z jejích členů navíc ovlivňuje veřejnost s tváří prezidenta Spojených států. Vojenský tým G. I. Joe musí hrozícímu nebezpečí zabránit stůj co stůj a povolává do zbraně nové posily.

Akční velkofilm G. I. Joe sklidil před čtyřmi lety úspěch především v USA, protože v okolním světě je jeho předloha prakticky neznámá. Lákadlem pro neamerické publikum by pak mělo být obsazení The Rocka a tento měsíc zaneprázdněného Bruce Willise.

G.I. Joe 2: Odveta (G.I. Joe: Retaliation), Kanada/USA, 2013, Akční/Dobrodružný/Sci-fi, Režie: Jon M. Chu, Hrají: Channing Tatum, Bruce Willis, Dwayne Johnson, Arnold Vosloo, Jonathan Pryce

Datum premiéry: 28. března

video

Mocný vládce Oz (Oz: The Great and Powerful, trailer)

FOTO: Oz The Great and Powerful PosterPotulný kouzelník Oscar doputuje do země Oz, ve které hodlá konečně udělat díru do světa. Zemí však zmítají velké problémy a bude na Oscarovi, aby ji z nich vytáhl a proměnil se z kejklíře nižší kategorie v mocného čaroděje ze země Oz.

Režisér Sam Raimi po komornějším hororu opět nese svou kůži na blockbusterový trh s prequelem klasického pohádkového filmu z roku 1939. Kromě skutečně magické vizuální stránky se můžeme těšit na Jamese Franca v hlavní roli, po jehož boku se objeví tři okouzlující čarodějky – Michelle Williams, Rachel Weisz a Mila Kunis.

Mocný vládce Oz (Oz: The Great and Powerful), USA, 2013, 127 min, Akční/Dobrodružný/Fantasy, Režie: Sam Raimi, Hrají: James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams, Bill Cobbs

Datum premiéry: 7. března

video

Gambit (Gambit, trailer)

FOTO: Gambit PosterNa světě není horší šéf než Lionel Shabandar (Alan Rickman). Alespoň si to myslí kurátor jeho sbírek Harry (Colin Firth), který se arogantnímu boháči rozhodne pomstít prodejem falešného Monetova obrazu. S uskutečněním podfuku mu má pomoci texaská jezdkyně rodea (Cameron Diaz) vydávající se za vnučku původního majitele obrazu.

Volný remake britské krimikomedie z roku 1966 s Michaelem Cainem a Shirley MacLaine je po 18 letech prvním scénářem bratrů Coenových, který oni sami nepřevedli na stříbrné plátno. Hvězdný ansámbl si vzal na starost režisér Michael Hoffman.

Gambit (Gambit), USA, 2012, 89 min, Krimi/Komedie, Režie: Michael Hoffman, Hrají: Colin Firth, Cameron Diaz, Alan Rickman, Stanley Tucci, Tom Courtenay

Datum premiéry: 21. března

video

Hledá se prezident

FOTO: Hledá se prezident PosterPrezidentské volby byly soutěž jako každá jiná – měla devět účastníků, ale jen jeden z nich se mohl stát vítězem. Ačkoliv už dnes známe jeho jméno, nový dokument nám nabídne hlubší pohledy do soukromí a volebních štábů jednotlivých kandidátů, které objektivům televizních kamer unikly.

Režisér Tomáš Kudrna mapoval přípravy jednotlivých uchazečů o post prezidenta ČR již od loňského června. Jeho film je určen především těm divákům, kteří se za nedávno skončenou vyhrocenou mediální kampaní dokážou ohlédnout s úsměvem.

Hledá se prezident, ČR, 2013, 90 min, Dokumentární, Režie: Tomáš Kudrna, Hrají: Miloš Zeman, Karel Schwarzenberg, Jan Fischer, Jiří Dientsbier, Jana Bobošíková

Datum premiéry: 21. března

[youtube_660]5YPZzil01Co[/youtube_660]

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..