Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Cameron Diaz: Prostě sexy zlobřice ze Shreka

Redakce

Redakce

30. 7. 2010

Jak to dopadne, když se modelka rozhodne stát herečkou? Třeba tak, že dostane úplnou náhodou malou roličku po boku Jima Carreyho ve filmu Maska. A za pár let je z ní superstar, kterou zná celý svět jako Cameron Diaz.

Cameron a její kouzelný úsměv, Zdroj: distributor filmu

Otec Kubánec, matka míšenka

Krásná vysoká blondýnka v sobě nemá jen smyslnost a jiskru v oku, ale skrývá v sobě opravdu exotický původ. Její otec Emilio je Kubánec a maminka Billie míšenka německé a angloamerické kultury. K modelingu se dostala rovnou u té nejlepší agentury Elite Model Look. I vymetání večírků v Kalifornii může mít užitek, protože právě přes různé párty se dostala ke kariéře modelky.

Cameron odmala ráda cestovala a modeling byla skvělá příležitost poznat svět. Fotila na všech kontinentech světa, ale postupně jí toto povolání začalo být málo. Cameron chtěla víc a po krátké roli ve filmu Maska se o ní dozvěděl celý Hollywood, role začala střídat roli a Cameron si mohla začít vybírat.

V Prázdninách si zahrála po boku Judea Lawa

Jejími nejznájmějšími filmy jsou především romantické komedie – můžeme jmenovat např. Něco na té Mary je, remake Charlieho andílků, Prostě sexy (kde zpívá opravdu smyslnou písničku o penisech), Prázdniny a novější Mejdan v Las Vegas.

Románek s Justinem a vážnější filmy

Cameron ale nestačí být jen  herečkou,  postupem času na sebe začala upozorňovat i v osobním životě. A to třeba když se na veřejnost dostaly její fotky bez make-upu a bylo zřetelné, že herečka trpí akné, kterého se ne a ne zbavit. Také vztah se zpěvákem a bývalým přítelem Britney Spears Justinem Timberlakem byl mediálně hodně propíraný. Ačkoli už tři roky nejsou spolu, začíná se šuškat, že se dávají opět dohromady.

Nemůžeme jí ale křivdit, že se zajímá jen o to hollywoodské pozlátko a točí tuctové komedie. Vidět jsme ji mohli v mírně šíleném snímku V kůži Johna Malkoviche nebo po boku Leonarda DiCapria v historickém dramatu Gangy New Yorku. Svůj hlas také propůjčila princezně Fioně ve Shrekovi, český divák ale spíš narazí na dabovanou verzi.

Jedním z jejích novějších filmů je The Box

Cameron se také netají velice kladný vztahem k sexu: „Sexualita a láska mohou být dvě rozdílné věci. Může mě nějaká žena sexuálně přitahovat, ale to neznamená, že se do ní můžu zamilovat. A když si s ní budu sexuálně něco užívat, neznamená to, že jsem lesbička.“

Nejkrásnější úsměv v celém Hollywoodu

V roce 1995 byla vyhlášena magazínem Empire jako jedna ze 100 nejvíce sexy hereček filmové historie a v roce 1998 ji magazín People dokonce zařadil mezi 50 nejkrásnějších lidí světa. Ale pokud mohu soudit sám za sebe, tak úsměv má Cameron nejkrásnější v celém Hollywoodu.

Po boku Toma Cruise se objevila uz ve Vanilkovém nebi, nyní můžete oba herce vidět v kinech ve filmu Zatím spolu, zatím živi. Cameron si tak zahrála v další komedii…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cameron Diaz: Prostě sexy zlobřice ze Shreka