Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Gambit: Colin Firth je smolařský zloděj ve scénáři Coenů

FOTO: Colin Firth jako nešikovný zlodějíček ve filmu GambitNový film v hlavní roli s Cameron Diaz a Colinem Firthem je komediálním remakem stejnojmenného počinu z roku 1966. Překoná režisér Michael Hoffman původní klasiku a hvězdné duo původní pár?

play-sharp-fill

Smolařský zloděj-amatér a krásná bezprostřední žena. Tato kombinace je vražedná v jakémkoliv filmu, a když je onou kráskou Cameron Diaz, jde opravdu do tuhého. Původní duo Shirley MacLaine a Michael Caine nahradila již zmiňovaná Diaz a trochu popletený Colin Firth. Ten se rozhodl ukrást vzácný obraz a sám to rozhodně nemůže zvládnout. Diváci  se mohou těšit na sérii trapasů, komických situací a jednoho excentrického milionáře.

Čtěte více: Cameron Diaz si ráda hraje na špatnou holku

Bratři Coenové se tentokrát ujali scénáře, a tak se dozajista dočkáme jejich typických dialogů a coenovské atmosféry. Pro Firtha jsou dialogy, podle jeho slov, velkou výzvou, jelikož se prakticky jedná o sérii perfektně stylizovaných monologů. „Je to velmi energické a taky fraška. A fraška je velmi složitá forma projevu. Někdy může být komedie k zbláznění,“ sdělil Firth.

Původně byla do hlavní role zvažována Jennifer Aniston, ale nakonec v ní uvidíme Cameron Diaz, která má pro ztřeštěné role o něco větší předpoklady. Oproti původnímu filmu také došlo k několika malým změnám. Místo tanečnice zde bude divoká kovbojka a místo sošky obraz za milion.

FOTO: Cameron Diaz při podvodu století využije veškeré finty. Zdroj: youtube.com

Cameron Diaz při podvodu století využije veškerých fint. Zdroj: youtube.com

Trailer vypadá na první pohled trochu zvláštně. Trapné scény jsou čítankové a spoléhají na velmi jednoduchý humor. Záleží, jak je režisér dokázal zasadit do celkového konceptu filmu. Jinak by mohly vyjít trochu prvoplánově a dětinsky. Rozhodně však zaujme scéna, kde se Alan Rickman, kterého známe jako profesora Snapea, ukáže divákům tak, jak jej Pán Bůh stvořil. Role Cameron Diaz působí trochu přehnaně a nezapadá do pohodové a klidné atmosféry filmu. Těžko říci, co čekat. Trailer slibuje nenáročnou podívanou.

Gambit

Krimi / Komedie
USA, 2012

Režie: Michael Hoffman
Hrají: Colin Firth, Cameron Diaz, Alan Rickman, Stanley Tucci, Tom Courtenay, Cloris Leachman, Anna Skellern, Togo Igawa

Premiéra ve VB: 21. listopadu 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Gambit: Colin Firth je smolařský zloděj ve scénáři Coenů