Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Cameron Diaz je i nadále zkažená. K jejím neřestem už patří i loupež

Jaroslav Jičínský

Jaroslav Jičínský

23. 10. 2011

V remaku klasické krimikomedie se slavná blondýnka pokusí okrást jednoho z nejbohatších mužů na světě.

Cameron Diaz se v nové komedii podle scénáře bratrů Coenových vydá na dráhu podvodnice. Zdroj: distributor filmu

Před nedávnem u nás na DVD vyšla přes čtyřicet let stará zlodějská komedie Gambit, ve které se lupič Michael Caine pokouší okrást arabského milionáře v podání Čechoangličana Herberta Loma (komisař Dreyfus z Růžového Pantera). Caineovou pravou rukou byla hongkongská striptérka Shirley MacLaine, která měla odvést milionářovu pozornost, protože se podobala jeho zesnulé manželce takřka jako vejce vejci.

V chystané nové verzi převezme od Cainea podvodnickou štafetu další britský gentleman – Colin Firth. Jeho pomocnicí bude právě Cameron Diaz, kterou ovšem Firth neobjeví ve striptýzovém baru, nýbrž na texaském rodeu. Společnými silami se pak pokusí prodat padělaný Monetův obraz extravagantnímu zbohatlíkovi, kterého ztvární Alan Rickman.

K této trojici na palubu přistoupil Stanley Tucci a také herečtí veteráni Cloris Leachman (Vychovávat Hope) a Tom Courtenay (Zlatý kompas). Scénář napsali ctitelé původního filmu Joel a Ethan Coenovi, kteří nejprve plánovali film režírovat, ale kvůli časové vytíženosti se realizace vzdali, a tak jejich libreto převede na plátno režisér Michael Hoffman (Klub vyvolených).

Je vidět, že v pozadí Gambitu stojí samá zajímavá jména, navíc Cameron je po letošní Zkažené úče stále v kurzu. Na tento nadějný filmový podfuk se nám budou sbíhat sliny až do příštího roku.

Gambit

Komedie / Krimi
USA, 2012,

Režie: Michael Hoffman
Hrají: Cameron Diaz, Colin Firth, Alan Rickman, Stanley Tucci, Cloris Leachman, Tom Courtenay

Premiéra: rok 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cameron Diaz je i nadále zkažená. K jejím neřestem už patří i loupež