Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Rozebrali jsme třetí trailer G.I. Joe 2: Odveta. Slibuje ještě více akce

Redakce

Redakce

20. 12. 2012

Zatímco se dva předchozí trailery k netrpělivě očekávanému pokračování G.I. Joea zaměřují na trochu temnější atmosféru, třetí trailer sází na rychlý sestřih akčních scén. Trailer tím dostává lepší dynamiku a diváka naláká více než první dva.

video
play-sharp-fill

Čím více akce a speciálních efektů, tím lépe. Takové měřítko dnes platí pro tvorbu akčních hollywoodských filmů. Nelze říci, že trháků, protože vizuální stránka se často vyvyšuje na úkor příběhu. Podobné nebezpečí by mohlo hrozit i G.I. Joeovi 2. Ostatně z prvního filmu má s tímto potenciálním nepřítelem už své zkušenosti. Snad se s ním v pokračování popere lépe.

Vedení filmové jednotky se ujal Jon M. Chu, režisér tanečních filmů Step Up 2 a 3D a Justin Bieber: Never say never. 28. března 2013 diváci uvidí, jaký tanec z toho vznikne tentokrát.

Podívejte se i na první trailer filmu G.I. Joe 2. The Rock má konečně pořádného macka

Můžeme se opět těšit na futuristické technologie, vizuální efekty a bojové scény. Z efektů stojí jistě za zmínku zpracování výbuchů Londýna a dalších metropolí, které se kvalitou dají směle srovnávat například s filmem Počátek od Christophera Nolana. Co se týká bojových scén, nechybí zde nádech asijských bojových umění. Podle traileru se zdá, že všichni ninjové snad mají při výcviku také povinné slaňování, aby mohli předvádět rychlé údery katanou i na zasněžených vrcholcích skal.

FOTO: G.I.Joe 2 ninjové

Ninjové umí bojovat i na skále. Zdroj: youtube.com

Nechybí ani další nesmyslné oblíbené maličkosti, jako je odrážení kulek a shurikenů v letu nebo přesekávání čepelí jiných mečů. Stejně tak ohnivá střelba ze zbraní. Ze spojení těchto prvků je jasné, že je film nutné brát s jistou rezervou. Formát odpočinkového akčního filmu s humornými prvky G.I. Joeovi sedí, ale efekty, souboje a vtipné hlášky nejsou všechno.

Podívejte se: Druhý trailer odhalil mnoho nových scén

A když je potřeba po boku krásné ženy zachránit svět a pomstít se za padlé kamarády, na koho jiného by se měl zbytek jednotky obrátit než na Bruce Willise. Z krátkých scén v traileru se dá usoudit, že půjde o jeho obvyklý charakter. Ironický tvrďák, kterému se do akce moc nechce, protože je to vlk samotář, ale nakonec je z něj největší frajer ze všech. Zabydlení se v Johnu McClaneovi ale Willisovi moc dobrou reklamu nedělá.

FOTO: G.I.Joe 2, Bruce Willis

Nebude G.I. Joe 2 pro Willise smrtonosná past?

G.I. Joe 2: Odveta (G.I. Joe: Retaliation)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller
Kanada / USA, 2013

Režie: Jon M. Chu
Hrají: Channing Tatum, Bruce Willis, Ray Park, Dwayne Johnson, Elodie Yung, RZA, D.J. Cotrona, Adrianne Palicki, Ray Stevenson, Arnold Vosloo, Byeong-heon Lee, Jonathan Pryce, Joseph Mazzello, Joe Chrest, Walton Goggins, Phil Austin, James Rawlings

Premiéra v ČR: 28. března 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rozebrali jsme třetí trailer G.I. Joe 2: Odveta. Slibuje ještě více akce