Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky na DVD na květen 2013: Lincoln bojuje s Lovci mafie

Jiří Hannich

Jiří Hannich

30. 4. 2013

Jaké filmy vycházejí v květnu na DVD? Těšte se třeba na tarantinovku Nespoutaný Django, Spielbergova Lincolna, drama Charlieho malá tajemství či thrillery Gangster Squad a Jack Reacher.

FOTO: Christoph Waltz Jamie Foxx Django Unchained

Černý muž pod bičem otrokáře žil… (Nespoutaný Django). Zdroj: Falcon

Jack Reacher: Poslední výstřel (Jack Reacher, recenze, trailer)

Odstřelovač zabije v centru města pět lidí a policie je rázem na nohou. Když je předpokládaný pachatel dopaden a vše spěje k jeho odsouzení, objeví se na scéně Jack Reacher – bývalý vojenský vyšetřovatel, po němž se před lety slehla zem. Nyní se ale vrátil a tvrdí, že zajatý odstřelovač je nevinen. Z jasného případu se stává výbušná kauza, jejíž rozuzlení může stát život řadu lidí.

Film je adaptací stejnojmenného románu z roku 2005 od Lea Childa. Hlavní role byla svěřena Tomu Cruisovi, byť svými proporcemi vůbec neodpovídá postavě Jacka Reachera z knižní předlohy. V románu je Reacher robustní muž měřící téměř dva metry a vážící přes sto kilogramů, zatímco Cruise má pouhých 173 centimetrů a na váze ztrácí přibližně dvacet kilo.

Jack Reacher: Poslední výstřel (Jack Reacher), Krimi/Thriller/Akční/Drama, USA, 2012, 130 minut, Režie: Christopher McQuarrie, Hrají: Tom Cruise, Werner Herzog, Rosamund Pike, David Oyelowo, Joseph Sikora

Vychází: 9. května

video
play-sharp-fill

Nespoutaný Django (Django Unchained, recenze, trailer)

Válka Severu proti Jihu je na spadnutí a otrok Django hraje o svůj osud. Nabídnou mu svobodu, když dopadne vraždící bratry Brittlovy. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života.

Režisér Quentin Tarantino tímto snímkem vzdal hold spaghetti westernům. Zejména filmu Django z roku 1966, v němž titulní roli ztvárnil Franco Nero, který se předvedl i v Tarantinově díle. Jak už bývá dobrým zvykem, Tarantino si k filmu napsal scénář, přičemž jeho finální podobu dotvořil během natáčení. Do hlavní role byl obsazen Jamie Foxx.

Nespoutaný Django (Django Unchained), Western/Dobrodružný/Drama/Krimi, USA, 2012, 165 minut, Režie: Quentin Tarantino, Hrají: Jamie Foxx, Leonardo DiCaprio, Samuel L. Jackson, Kerry Washington, Chritoph Waltz

Vychází: 22. května

video
play-sharp-fill

Lincoln (recenze, trailer)

Znovu téma otroctví v USA, tentokrát v režii Stevena Spielberga. Ten se zaměřil na poslední čtyři měsíce života Abrahama Lincolna a přibližuje okolnosti jeho nejodvážnějších politických rozhodnutí, jimiž se zapsal do historie. Lincoln je zde zároveň vyobrazen jako otec, manžel a přemýšlivý muž.

V hlavní roli se objevuje Daniel Day-Lewis, který nahradil odstupivšího Liama Neesona a nakonec byl za svůj výkon odměněn soškou Oscara. Lewis se údajně naučil napodobit Lincolnův hlas a mluvil jím nejen před kamerou, ale i během přestávek mezi natáčením. Všichni členové štábu – režiséra Spielberga nevyjímaje – jej proto oslovovali Pane prezidente.

Lincoln, Životopisný/Historický/Drama/Válečný, USA, 2012, 150 minut, Režie: Steven Spielberg, Hrají: Daniel Day-Lewis, Sally Field, Joseph Gordon-Levitt, Tommy Lee Jones, James Spader

Vychází: 22. května

 

video
play-sharp-fill

Charlieho malá tajemství (The Perks of Being a Wallflower, trailer)

Teenager Charlie se nemá komu svěřit, a tak posílá anonymní dopisy lidem, které vůbec nezná. První dopis pošle před svým nástupem na střední školu. Byť zde nejprve naráží na nepochopení většiny spolužáků, podaří se mu najít dva velmi dobré přátele, nevlastní sourozence Sam a Patricka. S nimi doopravdy pozná, jak chutná středoškolský život, včetně lásky.

Otcem a duší tohoto příjemně plynoucího, romantikou prodchnutého dramatu je Stephen Chobsky. Nejprve napsal knihu, podle ní scénář a na jeho základě posléze natočil film – je tedy autorem předlohy, scenáristou i režisérem snímku. Ústřední teenagerskou trojici sestavil z Ezry Millera, Emmy Watson a Logana Lermana.

Charlieho malá tajemství (The Perks of Being a Wallflower), Drama/Romantický, Režie: Stephen Chobsky, Hrají: Ezra Miller, Logan Lermna, Emma Watson, Kate Walsh, Melanie Lynskey

Vychází: 22. května

video
play-sharp-fill

Gangster Squad: Lovci mafie (Gangster Squad, recenze, trailer)

Losangeleské podsvětí je v poválečných letech doménou Mickeyho Cohena. Ten nepokrytě vydělává na nelegálních sázkách, prostituci i obchodu s drogami a nikdo mu v tom nemůže zabránit. Většina místních policistů je podplacená a ti slušnější strážci zákona, kteří by se chtěli jeho nekalým praktikám vzepřít, bývají zastrašeni. Cohen má peníze, krásnou ženu, je na vrcholu.

Poměry se začínají měnit, když je zformována tajná jednotka, kterou společně vedou John O´Mara a Jerry Wooters. Jejich cílem je konečně zneškodnit Cohenův gangsterský svět. Mafiánského vůdce představuje Sean Penn, dvojici jeho hlavních protivníků hrají Josh Brolin a Ryan Gosling. Mezi zlem a dobrem, byť má velmi drsnou tvář, se komíhá Emma Stone.

Gangster Squad: Lovci mafie (Gangster Squad), Krimi/Akční/Thriller/Drama, USA, 2013, 113 minut, Režie: Ruben Fleischer, Hrají: Ryan Gosling, Emma Stone, Sean Penn, Josh Brolin, Giovanni Ribisi

Vychází: 29. května

video
play-sharp-fill

Dále vychází:

Bídníci (známý příběh v muzikálovém podání a oscarová Anne Hathaway)
Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie (rodinka se nastěhuje do nového domu a zjistí, že v něm straší)
Rodičovský manuál (rodiče, prarodiče a pár nevychovaných spratků)
Nadějné vyhlídky (hlavní hrdina zbohatne, usiluje o svou dětskou lásku a zároveň před ní něco skrývá)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky na DVD na květen 2013: Lincoln bojuje s Lovci mafie