×
TOPZINE.cz

Filmové novinky na DVD na duben 2013: Hobit sází na oscarové Argo

Duben nese z hlediska DVD novinek slavnostní nádech, do distribuce totiž vstupuje thriller Argo, který byl na Oscarech oceněn jako film roku. Vedle něj na DVD doputuje třeba také první díl Hobita.

Argo - Ben Affleck
Zapomeňte na úředničinu, teď jste filmaři a točíte sci-fi (Argo). Zdroj: Magic Box

Argo (recenze, trailer)

ArgoKdyž v listopadu 1979 vyvrcholí íránská revoluce útokem radikálů na americké velvyslanectví v Teheránu, ocitne se 52 zdejších úředníků v zajetí. Uprostřed nastalého chaosu se však šestici Američanů podaří uprchnout a ukrýt se v domě kanadského velvyslance. Nyní záleží na CIA, aby tyto lidi bezpěčně dopravila zpět do USA. Z uprchlíků se proto stane fiktivní filmový štáb.

Jelikož snímek vychází ze skutečného příběhu, značí název Argo nejen letošního oscarového vítěze, ale také falešné sci-fi, které CIA posloužilo k zachranné akci. Režisér Ben Affleck, jenž si zde rovněž zahrál hlavní roli, vhodně kombinuje vystupňované napětí s fórky na účet Hollywoodu. Mimo sošky za nejlepší film má Argo na kontě i Oscary za scénář a střih.

Argo, Drama/Thriller/Historický, USA, 2012, 120 minut, Režie: Ben Affleck, Hrají: Ben Affleck, Alan Arkin, John Goodman, Bryan Cranston, Clea Duvall

Vychází: 10. dubna

 

video

Hobit: Neočekávaná cesta (recenze, trailersoundtrack)

FOTO: Hobbit PosterBilbo Pytlík vyráží na dobrodružnou výpravu s cílem získat pro trpaslíky jejich dávno ztracené království Erebor. Cesta do divočiny vede přes tajemné země, kde se to hemží zlobry, skřety a kouzelníky. V jeskynním systému Bilbo narazí na Gluma, od něhož získá do svého vlastnictví prsten, který mu navždy změní život.

Původně měl Hobita režírovat Guillermo del Toro, ale problémy s financemi jej přiměly celý projekt opustit. Pár měsíců po jeho odchodu se režie ujal Peter Jackson, který předtím natočil trilogii Pán prstenů. Ani on to ale neměl jednoduché: těsně před začátkem natáčení mu praskl žaludeční vřed.

Hobit: Neočekávaná cesta (The Hobbit: An Unexpected Journey), Dobrodružný/ Fantasy, USA/Nový Zéland, 2012, 169 minut, Režie: Peter Jackson, Hrají: Martin Freeman, Ian McKellen, Cate Blanchett, Stephen Hunter, Peter Hambleton

Vychází: 10. dubna

 

video

Legendární parta (recenze, trailer)

legendární partaRozdávají dětem radost, ale nikoho asi ještě nenapadlo, že by také uměli rozdávat rány. Řeč je o skupině superhrdinů – Víle Zuběnce s armádou minivíl, drsném Velikonočním Zajdovi, mlčenlivém Sandmanovi a bohatýrském Santovi v obklopení sněžných mužů. Jakmile dojde ke střetu se zlým Bubákem, který chce vzít dětem radost ze života, povolají ještě na pomoc rošťáka Jacka Frosta.

Potrhlý animák z dílny Dreamworks zaujme provokativním humorem, nemalou dávkou akce, svižným vyprávěním a sympatickými postavami. Veškeré scény působí roztomile (aniž by to ale bylo vyloženě otravné), skrze vývoj postavy Jacka Frosta se divák dočká i nezbytného poučení.

Legendární parta (Rise of the Guardians), Dobrodružný/Animovaný/Fantasy, USA, 2012, 9é minut, Režie: Peter Ramsey, Hrají: Chris Pine, Alec Baldwin, Hugh Jackman, Jude Law, Isla Fischer

Vychází: 17. dubna

 

video

Frankenweenie: Domácí mazlíček (Frankenweenie, recenze)

frankenweenie-plakatKdyž mladý Victor nečekaně přijde o svého milovaného psa Sparkyho, povolá na pomoc vědu a svého nejlepšího přítele přivede znovu k životu – jen s několika drobnými změnami. Snaží se svůj výtvor ukrývat, ale když se Sparkymu podaří uniknout, zjistí Victorovi spolužáci, učitelé i ostatní obyvatelé města, že znovuzrození může mít příšerné následky.

Vizuální lahoda z dílny Tima Burtona je výsledkem trpělivé tvůrčí práce. Všechny postavičky totiž Burton modeloval ručně, jen za pomoci mechanických nástrojů, aniž by využil počítačovou techniku. Z hlediska příběhu je zde rozveden kraťas Frankenweenie z roku 1984, za nějž Burtona propustili od Disneyho (údajně tehdy nedodržel rozpočet a filmu vdechl příliš ponurou atmosféru).

Frankenweenie: Domácí mazlíček (Frankenweenie), Animovaný/Fantasy/Sci-fi/Horor/Komedie, USA, 2012, 87 minut, Režie: Tim Burton, Hrají: Winona Ryder, Atticus Shaffer, Tom Kenny, Catherine O´Hara, Charlie Tahan

Vychází: 24. dubna

 

video

Jak ukrást Venuši (How to steal a Million)

Jak ukrast venusi- plakatObčas nezaškodí vrátit se k vyzkoušené klasice, k níž se tato komedie bezpochyby řadí. Vypráví příběh o vyznamném padělateli obrazů Charlesovi a jeho krásné dceři Nicole. Všechno začíná v okamžiku, kdy se Bonnet nechá přemluvit k zapůjčení a vystavení vzácné sošky Celliniho Venuše.

Jelikož jde ale o padělek, rozhodne se Nicole zachránit otce před ostudou tím, že ukradne originál z muzea. O pomoc požádá Simona, kterého přistihla v otcově sídle a považuje jej za zloděje. Ve skutečnosti je však Simon detektivem, specialistou na zločiny ve světě umění.

Jak ukrást Venuši (How to Steal a Million), Komedie/Krimi/Romantický, USA, 1966, 123 minut, Režie: William Wyler, Hrají: Audrey Hepburn, Elli Wallach, Peter O´Toole, Marcel Dalio, Roger Tréville

Vychází: 24. dubna

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=UPStHOzjQWU[/youtube_660]

Dále vychází:

Pí a jeho život (Trosečník a ZOO v jednom)
Anna Karenina (Tolstoj na filmovém plátně)
Raubíř Ralf (must see pro milovníky retro her)
Ladíme! (Glee revival ve filmové podobě)
Na divoké vlně (Gerard Butler sjíždí mořské vlny)Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..