Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky na DVD na duben 2013: Hobit sází na oscarové Argo

Jiří Hannich

Jiří Hannich

26. 3. 2013

Duben nese z hlediska DVD novinek slavnostní nádech, do distribuce totiž vstupuje thriller Argo, který byl na Oscarech oceněn jako film roku. Vedle něj na DVD doputuje třeba také první díl Hobita.

Argo - Ben Affleck

Zapomeňte na úředničinu, teď jste filmaři a točíte sci-fi (Argo). Zdroj: Magic Box

Argo (recenze, trailer)

ArgoKdyž v listopadu 1979 vyvrcholí íránská revoluce útokem radikálů na americké velvyslanectví v Teheránu, ocitne se 52 zdejších úředníků v zajetí. Uprostřed nastalého chaosu se však šestici Američanů podaří uprchnout a ukrýt se v domě kanadského velvyslance. Nyní záleží na CIA, aby tyto lidi bezpěčně dopravila zpět do USA. Z uprchlíků se proto stane fiktivní filmový štáb.

Jelikož snímek vychází ze skutečného příběhu, značí název Argo nejen letošního oscarového vítěze, ale také falešné sci-fi, které CIA posloužilo k zachranné akci. Režisér Ben Affleck, jenž si zde rovněž zahrál hlavní roli, vhodně kombinuje vystupňované napětí s fórky na účet Hollywoodu. Mimo sošky za nejlepší film má Argo na kontě i Oscary za scénář a střih.

Argo, Drama/Thriller/Historický, USA, 2012, 120 minut, Režie: Ben Affleck, Hrají: Ben Affleck, Alan Arkin, John Goodman, Bryan Cranston, Clea Duvall

Vychází: 10. dubna

 

video
play-sharp-fill

Hobit: Neočekávaná cesta (recenze, trailersoundtrack)

FOTO: Hobbit PosterBilbo Pytlík vyráží na dobrodružnou výpravu s cílem získat pro trpaslíky jejich dávno ztracené království Erebor. Cesta do divočiny vede přes tajemné země, kde se to hemží zlobry, skřety a kouzelníky. V jeskynním systému Bilbo narazí na Gluma, od něhož získá do svého vlastnictví prsten, který mu navždy změní život.

Původně měl Hobita režírovat Guillermo del Toro, ale problémy s financemi jej přiměly celý projekt opustit. Pár měsíců po jeho odchodu se režie ujal Peter Jackson, který předtím natočil trilogii Pán prstenů. Ani on to ale neměl jednoduché: těsně před začátkem natáčení mu praskl žaludeční vřed.

Hobit: Neočekávaná cesta (The Hobbit: An Unexpected Journey), Dobrodružný/ Fantasy, USA/Nový Zéland, 2012, 169 minut, Režie: Peter Jackson, Hrají: Martin Freeman, Ian McKellen, Cate Blanchett, Stephen Hunter, Peter Hambleton

Vychází: 10. dubna

 

video
play-sharp-fill

Legendární parta (recenze, trailer)

legendární partaRozdávají dětem radost, ale nikoho asi ještě nenapadlo, že by také uměli rozdávat rány. Řeč je o skupině superhrdinů – Víle Zuběnce s armádou minivíl, drsném Velikonočním Zajdovi, mlčenlivém Sandmanovi a bohatýrském Santovi v obklopení sněžných mužů. Jakmile dojde ke střetu se zlým Bubákem, který chce vzít dětem radost ze života, povolají ještě na pomoc rošťáka Jacka Frosta.

Potrhlý animák z dílny Dreamworks zaujme provokativním humorem, nemalou dávkou akce, svižným vyprávěním a sympatickými postavami. Veškeré scény působí roztomile (aniž by to ale bylo vyloženě otravné), skrze vývoj postavy Jacka Frosta se divák dočká i nezbytného poučení.

Legendární parta (Rise of the Guardians), Dobrodružný/Animovaný/Fantasy, USA, 2012, 9é minut, Režie: Peter Ramsey, Hrají: Chris Pine, Alec Baldwin, Hugh Jackman, Jude Law, Isla Fischer

Vychází: 17. dubna

 

video
play-sharp-fill

Frankenweenie: Domácí mazlíček (Frankenweenie, recenze)

frankenweenie-plakatKdyž mladý Victor nečekaně přijde o svého milovaného psa Sparkyho, povolá na pomoc vědu a svého nejlepšího přítele přivede znovu k životu – jen s několika drobnými změnami. Snaží se svůj výtvor ukrývat, ale když se Sparkymu podaří uniknout, zjistí Victorovi spolužáci, učitelé i ostatní obyvatelé města, že znovuzrození může mít příšerné následky.

Vizuální lahoda z dílny Tima Burtona je výsledkem trpělivé tvůrčí práce. Všechny postavičky totiž Burton modeloval ručně, jen za pomoci mechanických nástrojů, aniž by využil počítačovou techniku. Z hlediska příběhu je zde rozveden kraťas Frankenweenie z roku 1984, za nějž Burtona propustili od Disneyho (údajně tehdy nedodržel rozpočet a filmu vdechl příliš ponurou atmosféru).

Frankenweenie: Domácí mazlíček (Frankenweenie), Animovaný/Fantasy/Sci-fi/Horor/Komedie, USA, 2012, 87 minut, Režie: Tim Burton, Hrají: Winona Ryder, Atticus Shaffer, Tom Kenny, Catherine O´Hara, Charlie Tahan

Vychází: 24. dubna

 

video
play-sharp-fill

Jak ukrást Venuši (How to steal a Million)

Jak ukrast venusi- plakatObčas nezaškodí vrátit se k vyzkoušené klasice, k níž se tato komedie bezpochyby řadí. Vypráví příběh o vyznamném padělateli obrazů Charlesovi a jeho krásné dceři Nicole. Všechno začíná v okamžiku, kdy se Bonnet nechá přemluvit k zapůjčení a vystavení vzácné sošky Celliniho Venuše.

Jelikož jde ale o padělek, rozhodne se Nicole zachránit otce před ostudou tím, že ukradne originál z muzea. O pomoc požádá Simona, kterého přistihla v otcově sídle a považuje jej za zloděje. Ve skutečnosti je však Simon detektivem, specialistou na zločiny ve světě umění.

Jak ukrást Venuši (How to Steal a Million), Komedie/Krimi/Romantický, USA, 1966, 123 minut, Režie: William Wyler, Hrají: Audrey Hepburn, Elli Wallach, Peter O´Toole, Marcel Dalio, Roger Tréville

Vychází: 24. dubna

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=UPStHOzjQWU[/youtube_660]

Dále vychází:

Pí a jeho život (Trosečník a ZOO v jednom)
Anna Karenina (Tolstoj na filmovém plátně)
Raubíř Ralf (must see pro milovníky retro her)
Ladíme! (Glee revival ve filmové podobě)
Na divoké vlně (Gerard Butler sjíždí mořské vlny)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky na DVD na duben 2013: Hobit sází na oscarové Argo