Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Soudtrack k filmu Hobit je kompletně online. Poslechněte si ho

Standa Kafka

Standa Kafka

13. 11. 2012

První díl filmové trilogie Hobit s podtitulem Neočekávaná cesta vstoupí do kin 28. listopadu. Soundtrack si lze poslechnout již dnes.

FOTO: Bilbo Pytlík

Bilbo Pytlík Zdroj: thehobbitblog.com

Typická panoramatická hudba bude podobně jako v původní trilogii doprovázet veškerá dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka a jeho trpasličí party. Úvodní song se jmenuje Radagast the Brown, tedy Radagast Hnědý, což je čaroděj, který se ve filmu objeví. O jeho činech vám však raději nebudeme nic prozrazovat, abyste nebyli ochuzeni o zážitek.

Čtěte také, co říká McCartney o Yoko Ono

Hudební doprovod snímku je dílem kanadského skladatele Howarda Shorea, který obdržel celkem tři Oscary za hudbu k trilogii Pán Prstenů. K Neočekáváné cestě bude vydán dvoudiskový soundtrack, který má vyjít 11. prosince, tři dny před premiérou filmu v USA. Ode dneška je možné si ho zdarma poslechnout na internetu.

[youtube-height=25]ZRMyDX59oAg[/youtube]

The Hobbit Soundtrack – Radagast the Brown

Novozélandské úřady očekávají zvýšený počet turistů a oživení cestovního ruchu, který, i vzhledem k celosvětové ekonomické krizi, pomalu ale jistě upadal. Od posledního dílu Pána Prstenů už uplynulo téměř deset let, takže tamější turistická zařízení se těší na příjezd filmových fanoušků, kteří si jistě budou chtít vlastníma očima prohlédnout místa, kterými Bilbo v příběhu putoval.

Přestože byl Hobit původně plánován jako dvoudílný příběh, byl nakonec rozdělen do tří celovečerních filmů. První díl Neočekávaná cesta se blíží do kin, druhý, zřejmě s přídomkem Šmakova pustina (oficiálně nebyl tento díl ještě přeložen), bude následovat příští rok, aby nakonec trilogii uzavřel poslední díl s podtitulem Cesta tam a zase zpátky v prosinci roku 2014.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soudtrack k filmu Hobit je kompletně online. Poslechněte si ho