Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Paul McCartney: Yoko Ono nemůže za rozpad Beatles

Redakce

Redakce

12. 11. 2012

Paul McCartney tento měsíc poskytl jedno ze svých nejdelších interview. Promluvil o příčinách rozpadu Beatles a uvedl na pravou míru, co a proč se v roce 1969 mezi členy kapely stalo.

Davidu Frostovi, britskému spisovateli, komikovi a redaktorovi, se v jeho show na AL Jazeera English povedl malý zázrak. Paul McCartney, který je v médiích známý jako muž patnáctiminutových rozhovorů, vydržel v jeho talkshow celou hodinu.

Čtěte také o Rogeru Watersovi v Praze

Během ní se do hloubky vyjádřil hned k několika událostem svého života. Na řadu přišla jak smrt manželky Lindy, tak i téma rozpadu Beatles.

V této otázce se Paul McCartney vyjádřil zcela jednoznačně: „Yoko Ono rozpad kapely určitě nezpůsobila, kapela už se totiž rozpadala.“ Přestože přítomnost Yoko na zkouškách a nahrávání kapely nebyla ostatním jejím členům zcela příjemná, Paul vidí viníka roztříštění kapely spíš v Allanu Kleinovi. Ten se stal po smrti Briana Epsteina v roce 1967 novým manažerem kapely.

John Lennon byl z Kleina vyloženě nadšený a dobře s ním vycházeli i ostatní, až na McCartneyho. Tomu přišel úspěšný obchodník chladný a navíc šel až příliš proti původním taktikám Briana Epsteina. Konflikt s Kleinem časem přerostl v konflikt s kapelou, což se odrazilo především na vztahu Paula a Johna.

Rozpad byl nevyhnutelný

„Bojoval jsem proti ostatním třem klukům, kteří byli mými celoživotními spřízněnými dušemi. Přitom jsem chtěl bojovat proti Kleinovi,“ řekl. Nevinu Yoko podtrhl ještě tvrzením, že v takové situaci by John z kapely stejně odešel.

[youtube-height=25]yRhq-yO1KN8[/youtube]

John Lennon – Imagine

Paul naopak Yoko v rozhovoru připsal nemalé zásluhy na Johnově pozdější tvorbě. Právě avantgardnost, která byla nedílnou součástí její osobnosti, mu prý dala dostatek inspirace k tomu, aby vzniklo něco tak krásného jako Imagine.

Jak již bylo řečeno, McCartney se v rozhovoru vrátil i ke smrti své manželky Lindy. „Doktoři mi v soukromí řekli, že jsme to chytili moc pozdě a že má tak 18 měsíců. A to bylo přesně to, co měla.“ Právě z jejich vztahu prý vzešel největší základ pro jeho současnou roli otce a dědečka. „Být otcem a dědečkem je pro mě ta nejskvělejší věc.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Paul McCartney: Yoko Ono nemůže za rozpad Beatles