Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Český lev prozradil první nominace, mezi nimi Atlas mraků, Polski film či Dva nula

Redakce

Redakce

24. 1. 2013

Jubilejní dvacátý ročník prestižních cen Český lev se kvapem blíží. Bitvy o filmová ocenění se zúčastní pětačtyřicet celovečerních snímků, které se v roce 2012 objevily na plátnech kin. Celým vyhlašovacím večerem bude provázet osvědčený moderátor Jan Budař.

FOTO: Tisková konference k Českým lvům

Jakub Žáček, Simona Babčáková a Petr Vachler na tiskové konferenci k Českým lvům. Foto: Tereza Menclová, TOPZINE.cz

Nominační večer se uskuteční již 2. února pod taktovkou moderátorského dua Simony Babčákové a Jakuba Žáčka, kteří slibují perfektní týmovou práci. Společně totiž nejen moderují, ale i vystupují v pražské Akropoli. Lví sošky se pak budou rozdávat o měsíc později, tedy 2. března, ve Velkém sále Lucerny.

Dle slov výkonného ředitele České filmové a televizní akademie Petra Vachlera budou oba večery především rekapitulační a vzpomínkové. Připomeneme si nejen významné události, které se udály v českém filmovém světě od roku 1993, ale zavzpomínáme i na období prvorepublikového filmu.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/tiskovka-cesky-lev/]

Dvacátý ročník Českých lvů přinese také jednu zásadní novinku. Tvůrci dokumentů budou mít nyní větší šancí na umístění než v předešlých ročnících. Nově se totiž mohou ucházet, stejně jako jejich kolegové z oblasti hrané tvorby, i o cenu za kameru, zvuk, střih a hudbu.

První nominace byly již odtajněny, v kategorii Zahraniční film budou soutěžit snímky Atlas mraků, Hugo a jeho velký objev, Le Havre, Nedotknutelní a Rozchod Nadera a Simin.

Horkými kandidáty na Cenu filmových kritiků v rámci Českého lva jsou filmy Čtyři slunce, Ve stínu, Odpad město smrt, Polski film či Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka.

A z dokumentů pak naději na ocenění má Láska v hrobě, Dva nula, Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid, Soukromý vesmír a Věra 68.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Český lev prozradil první nominace, mezi nimi Atlas mraků, Polski film či Dva nula