Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Sexu ve městě: V seriálu málem hráli Clooney i Baldwin

Eliška Nová

Eliška Nová

17. 6. 2012

Jeden z nejoblíbenějších seriálů si svou popularitu udržuje i přesto, že skončil v roce 2004. Věděli jste, že se v něm měl objevit i George Clooney?

Módní ikony a New York. To je Sex ve městě. Zdroj: distributor filmu

Sex ve městě je americký seriál z produkce HBO. V popředí stojí čtyři Newyorčanky – Carrie, Samantha, Miranda a Charlotte. Ze seriálových postav se časem staly módní ikony, podle nichž se oblékají ženy po celém světě. Řekli byste, že to je ryze ženská záležitost? Nenechte se mýlit. Sex ve městě mají v oblibě i muži.

1. Pan Božský

Pakliže pátou postavou seriálu je New York City, tou šestou je bezesporu Pan Božský, Mr. Big, chcete-li. Zajímavé je, že jeho jméno nezazní v jediném dílu celé série, až v tom nejposlednějším z nejposlednějších. Ovšem i tady se diváci dozvědí pouze křestní jméno. Celé zazní až ve filmu. Pan Božský je John Preston.

2. Okružní jízdy

Popularita seriálu natolik vzrostla, že se začaly v New Yorku dělat speciální okružní jízdy autobusem po stopách Sexu ve městě. Podobnou tour můžete absolvovat ještě dnes, a to i přesto, že poslední série dávno skončila. Ostatně o Carrie Bradshaw a spol. se v NYC dozvíte i z okružních jízd, které se seriálem vůbec nesouvisí.

Čtěte více: K Sexu ve městě vznikly už dva filmy. A druhý se zrovna nepovedl

Přesto byste jen marně v New Yorku hledali místa, kde hlavní čtveřice bydlí. Samantha bydlí na 300 Gansevoort Street, Charlotte na 700 Park Avenue, Miranda na 331 West a 78th Street a Carrie na 245 East a 73rd Street. Žádná z adres neexistuje, každopádně hlavní vchod do Carriina bytu si v NYC prohlédnout můžete. Najdete ho na Perry Street.

Ano. Tady bydlí Carrie Bradshaw. Podle adresy byste ale byt hledali jen marně. Foto: Eliška Nová, TOPZINE.cz

3. Herečky

Kim Catrall roli Samanthy odmítla hned dvakrát. Nakonec ji přesvědčili, aby zkusila natočit aspoň pilotní díl. Cynthia Nixon se kvůli roli Mirandy odbarvila na zrzavo. Tato přírodní blondýna si ale nenechala propíchnout uši. Všechny náušnice, které nosí, jsou proto klipsy. Tvůrci tak nechali upravit všechny, které pro ni vyhlídli. Sarah Jessica Parker je jediná, která měla ve smlouvě, že se nemusí objevovat nahá.

4. Baldwin, Clooney nebo McConaughey

V epizodě Escape from New York se objevil Matthew McConaughey. Role byla oficiálně napsaná pro Aleca Baldwina, který ji odmítl. Za ním v pořadí stál George Clooney, který part přijmout chtěl, ale nemohl a nakonec byl kontaktován Warren Beatty. Ten také odmítl, a tak roli dostal McConaughey.

5. Kdo všechno zná Carrie Bradshaw

Sex ve městě už si dávno žije svým vlastním životem, proto není divu, že se o něm mluví i v dalších seriálech a filmech. Monica v jedné epizodě Přátel nazve Chandlera Mr. Big (Sex ve městě se začal natáčet o čtyři roky později než Přátelé, a to v roce 1998), několik poznámek pronesou v Simpsonech, jako ze Sexu ve městě se podle matky obléká Lorelai Gilmore z Gilmorových děvčat a fanynkou je i Bridget Jones.

Sex ve městě (Sex and the City)

Komedie / Romantický
USA, 1998-2004, 94×30 min

Režie: Susan Seidelman, Alison Maclean, Allison Anders, David Frankel, Allen Coulter, Charles McDougall, Alan Taylor, Michael Spiller, Michael Patrick King, Nicole Holofcener, Victoria Hochberg, John David Coles, Daniel Algrant, Timothy Van Patten, Michael Fields, Darren Star, Wendey Stanzler, Michael Engler, Julian Farino
Hrají: Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, John Corbett, Willie Garson, Kyle MacLachlan, Chandra Wilson, Bridget Moynahan, James Remar, Ron Livingston, Frances Sternhagen, Craig Chester, Michail Baryšnikov, Sarah Wynter, Sarah Clarke, Victor Webster, Blythe Auffarth, Leslie Lyles, Bradley Cooper

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Sexu ve městě: V seriálu málem hráli Clooney i Baldwin