Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Sex ve městě, sex v New Yorku, sex na Manhattanu

Krásné boty, úchvatné šaty, skvělé byty, zajímavá povolání a k tomu sex, respektive spousta sexu. Tohle všechno a ještě o trochu víc v sobě spojoval fenomenální seriál Sex ve městě, který vznikl na motivy stejnojmenné knihy z pera americké novinářky a spisovatelky Candace Bushnell.

Charlotte, Carrie, Miranda a Samantha v Sexu ve městě, Zdroj: distributor seriálu

Sex ve městě je americký seriál, jehož úspěšnou kariéru již brzy završí celovečerní snímek Sex ve městě 2 – ano, dvojka správně evokuje, že jeden celovečerní snímek už na seriál navazoval – který bude mít v Čechách premiéru 3. června. V něm se opět můžeme těšit na známé postavy a sex… ale zpět k seriálu.

Něco málo z historie

Seriál se začal natáčet v roce 1998 (pouhý rok po prvním vydání knižní předlohy!) a bezprostředně po svém pilotním dílu si získal mnoho fanoušků a obdivovatelů. Základní motiv seriálu je jasný a neměnný – Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) je newyorská novinářka – sloupkařka, která náměty svých článků čerpá ze svého života, od svých přátel a dění v NY.

Sloupky se tedy nejčastěji točí kolem sexu, mužů, módy, party a podobně. Vzhledem k tomu, že má Carrie tři kamarádky, se kterými podniká všechno možné a nemožné, jednoho kamaráda gaye a navíc novinářský průkaz, inspirace a příležitostí má dostatek.

Módní ikona Carrie Bradshaw měla i své slabší dny, Zdroj: distributor seriálu

Děj se tedy především několik prvních dílů točí kolem Carrie, později dostávají větší prostor i její kamarádky, jejichž životy jsou také velmi netradiční. Miranda (Cynthia Nixon)  je právnička – cílevědomá, praktická a náročná na sebe i své okolí, Charlotte (Kristin Davis) je kurátorka v galerii, nejmladší a nejslušnější ze čtyř kamarádek, zatímco Samantha (Kim Catrall) je nejstarší, nejprotřelejší, a jestliže Carrie o sexu otevřeně píše, tak Samantha si ho stejně tak užívá. Jako jediná ze čtyř přítelkyň ani příliš netouží najít lásku, záleží jí především na prožitku.

Svatba Carrie a Pana Božského proběhla na filmovém plátně, Zdroj: distributor filmu

Sex, vztahy a…zase sex

Kromě sexu se také v Sexu ve městě řeší vztahy, každá (ehm, až na Samanthu) z přítelkyň se snaží najít lásku a partnera nejlépe na celý život. Nejvíc ze všeho se chce ale usadit Charlotte, které se to ovšem nedaří stejně tak jako zbývajícím dvěma – Miranda je příliš emancipovaná a cynická, Carrie zase příliš… zamilovaná do pana Božského v podání Chrise Notha.

Mr. Big, jak mu všechny říkají, je její osudový muž, kterého potká už v pilotním díle a se kterým se pak v průběhu všech šesti sezón rozchází a zase dává dohromady, aby pak celý jejich desetiletý vztah mohl vyústit ve velkolepou svatbu (ta byla ale až v prvním filmu, seriál končil scénou na Pont des Arts v Paříži, kde se Carrie a pan Božský opět dali dohromady).

Móda, sex a… zase móda

Kromě spousty sexu je v Sexu ve městě také spousta módy. Sarah Jessica Parker si v roli Carrie Bradshaw užila spoustu skvělých modelů od nejpřednějších návrhářů (především v posledních sériích a pak ve filmech, kdy už bylo jisté, že ze seriálu je dobře výdělečný fenomén). V podstatě díky Sexu ve městě se vrátily do módy vysoké podpatky a nejen ty se pak staly pro seriál naprosto příznačné.

Seriál se stal fenoménem pro spoustu žen po celém světě. Ty se chtějí oblékat a česat jako Carrie, každá touží po luxusních botách na vysokém podpatku, nejlépe přímo od Manola Blahnika. Míchaný koktejl Manhattan, který dámy v seriálu pijí, se stal právě díky němu velmi oblíbeným a často objednávaným drinkem.

Uvidíme, co dámy předvedou ve filmu, jehož premiéra se kvapem blíží a který by měl být údajně definitivní tečkou za celou érou Sexu ve městě.

Zajímavosti

> Boty, které na sobě má Carrie Bradshaw v úvodní znělce, stály 5 dolarů ve výprodeji.

> Sarah Jessica Parker měla po dobu natáčení v kontraktu dodatek, že se v seriálu neobjeví nikdy nahá. Proto ji vidíme maximálně ve spodním prádle, zatímco její kolegyně odhalily daleko více.

> Seriál se stal tak populárním, že po New Yorku jezdí dokonce vyhlídkový autobus, který vás proveze po místech, jež jste v něm mohli vidět.

> Kim Cattrall odmítla dvakrát postavu Samanthy Jones, než ji přesvědčil přítel producenta Darrena Star.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sex ve městě, sex v New Yorku, sex na Manhattanu