Menu
TOPZINE.cz
Apetit

10 seriálů, které si na podzim nesmíte nechat ujít. Od Gracepointu po Gotham

Redakce

Redakce

17. 9. 2014

… a máme tu opět září! Caparti a puberťáci se vrací do školy, jejich rodiče pomalu přestávají brát antidepresiva, babičky a dědečkové si začínají užívat zaslouženého klidu, milovníci filmového mainstreamu utírají slzičky po skončených letních žních a filmoví „fajnšmekři“ začínají šetřit na oscarové hity. Avšak ta pravá sezóna začíná především televizním nadšencům. A co si tentokrát nesmíte nechat ujít? 

Která adaptace komiksu dopadne nejlépe?

Která adaptace komiksu dopadne nejlépe?

10. Two and a Half Men

Můžeme samozřejmě dlouhosáhle spekulovat o kvalitě Dva a půl chlapa poté, co z něj (ne tak zcela dobrovolně) odešla „hlavní hvězda“ Charlie Sheen. Odsuneme-li však všechny předsudky stranou, nelze seriálu upřít neutuchající nápaditost, ještě více nezapomenutelných hlášek a Kutcherovo charisma i komediální talent. Nepřesvědčil vás ani jeden z mých argumentů? Pak vězte, že tvůrci seriálu Chuck Lorre a Kim Tannenbaum slíbili na závěr seriálu speciální překvapení. Poslední, již dvanáctá, sezóna by zkrátka neměla na vašem seriálovém seznamu chybět! Sledovat ji můžete od 30. října.

Dva a půl chlapa. Zdroj: CBS

Dva a půl chlapa. Zdroj: CBS

 9. Gracepoint

Spojené státy mají rády zahraniční seriály. O tom nás přesvědčily předělávkou dánského Zločinu/The Killing/, britských Skins… A nyní tu je Gracepoint, který vychází z britského Broadchurch.

Gracepoint se soustředí kolem smrti mladého chlapce, která se brzy stane mediální senzací a otřese životem obyvatel malého městečka ve státě Kalifornie. Policejní dvojici, která se bude případem zabírat, si zahrají Anna Gunn a (stejně jako v britské verzi) David Tennant. Ve vedlejších rolích se pak můžeme těšit mimo jiné na Michaela Penu či Nicka Nolteho.

Gracepoint startuje 2. října.

video
play-sharp-fill

8. How to Get Away with Murder

How to Get Away with Murder vypráví příběh studentů, kteří musí přijít na to… Jak to udělat, aby jim prošla vražda.

Na Oscara dvakrát nominovaná Viola Davis hraje profesorku práv, která umně manipuluje se svými studenty tak, aby za ni odvedli špinavou práci a ona slízla sladkou smetanu úspěšných soudních řízení. Přestože si Michaela, Wes, Laurel a Patrick slíbili, že s profesorkou nechtějí mít již nic společného, brzy se ocitnou u případu vraždy, do kterého jsou všichni zapletení. How to Get Away with Murder si odbyde svou premiéru 25. září na stanici ABC.

video
play-sharp-fill

7. The Walking Dead

„Čekat na novou sezónu Živých mrtvých je jako čekat na Vánoce!“ nechal se v nedávném rozhovoru slyšet maskér a producent seriál Greg Nicotero. Hororový seriál založený na stejnojmenném komiksu pocházejícího z pera Roberta Kirkmana byl pro televizní stanici AMC úspěchem již od samotného začátku, kdy první dva díly zrežíroval a první sezónu produkoval oceňovaný režisér Frank Darabont (Zelená míle, Vykoupení z věznice Shawshank). I po jeho odchodu však seriál zažívá nevídané úspěchy a inspiroval dokonce i hororový halloweenský labyrint Universal Studios v Hollywoodu.

Jak již u Živých mrtvých bývá zvykem, ani tentokrát nevíme naprosto, ale vůbec nic o tom, co se bude dít v prvním díle, natožpak v celé sezóně (to pokud jste nečetli původní komiks), již nyní vám však mohu prozradit, že v pořadí pátá sezóna startuje 12. října.

video
play-sharp-fill

6. American Horror Story: Freak Show

Jestli je ve světě televize a filmu jedno jisté – pak je to skutečnost, že nic jisté není. Tedy krom toho, že American Horror Story se s každou sérií stává strašidelnější, děsivější a hrozivější. A dle prvních trailerů to vypadá, že ani Freakshow nebude žádnou výjimkou. Dlouho očekávaná čtvrtá sezóna amerického hororového seriálu si ještě ani neodbyla svou televizní premiéru (která se uskuteční 8. října na FX) a zahraniční magazíny a servery ji už nyní nazývají tou nejděsivější vůbec.

Freak Show nás zavede do městečka Jupiter na Floridě začátku padesátých let, kde přežívá posledních pár členů bizarních představení, kteří udělají vše pro to, aby show mohla jít dál. Jako vždy, i tentokrát bude v osudu hlavních postav hrát důležitou roli mystika a magie.

video
play-sharp-fill

5. Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.

Tato sezóna bude patřit bezesporu komiksovým adaptacím! A odstartují ji právě Agents of S.H.I.E.L.D. již 23. září na stanici ABC! Přestože první řada začala poněkud vlažně, postupně se stala nevídanou akční podívanou, ve které nezůstal kámen na kameni. Tohle si prostě zasluhuje druhou sezónu! Seriál bude samozřejmě pokračovat ve své akční/thriller atmosféře, zůstane však věrný i svým komiksovým základům a v druhé sezóně se nám tak představí Absorbing Man (Brian Patrick Wade) či krásná Mockingbird (Adrienne Palicki). Zajímá-li Vás tedy, co bude dále s komprimovaným Wardem, zmateným Coulsonem, vážně zraněným Fitzem či jste jednoduše „pouze“ fanoušky pořádné komiksové podívané – druhá sezóna Agents of S.H.I.E.L.D. je tu přesně pro Vás!

 

video
play-sharp-fill

4. Flash

Flash, tentokráte ze stáje DC, je další z vysoce očekávaných komiksových adaptací. Grant Gustin si zahraje Barryho Allena, mladého vyšetřovatele CSI, jenž je po záhadné smrti své matky přitahován nevysvětlitelnými jevy, a především touhou očistit otcovo jméno poté, co byl ze smrti falešně obviněn a odsouzen. Jeho zvědavost jej zavede až na předvedení urychlovače částic ve S.T.A.R. Labs, kde se však stane svědkem nehody, jež změní jeho život jednou provždy.

Pilotní díl si odbyde svou premiéru 7. října na stanici CW.

 

video
play-sharp-fill

 3. Constantine

Můj osobní favorit! Constantine, natočený dle komiksu DC Hellblazer, představí Velšana Matta Ryana v titulní roli Johna Constantina. Lovce démonů a mistra okultních věd, jenž by rád pověsil své povolání na hřebík a strávil důchod v poklidných prostorách psychiatrické léčebny. Ovšem člověk míní, osud mění a John je nucen se znovu zapojit do věčného boje dobra a zla, když je ohrožen život dcery jeho dávného přítele.

Připravte se, boj o duši začíná 24. října na NBC.

video
play-sharp-fill

2. Arrow

Arrow se se svou průměrnou sledovaností kolem 3,5 milionu diváků řadí mezi vůbec nejsledovanější akční seriály současnosti. 1. září se diváci rovněž dočkali komiksu Arrow 2.5, který pro ně sepsal producent seriálu Marc Guggenheim a scenárista Keto Shimizu a který se odehráva v průběhu pětiměsíční pauzy mezi druhou a třetí sérií, která odstartuje epizodou Calm (Klid) 8. října na CW.

Zatímco již bylo prozrazeno, že Warner Bros. se ve svém seriálovém univerzu nebude řídit modelem Marvelu/Disneyho a Arrow ani Flash tak nenabídne propojení s filmovým světem, i tak se budeme mít ve třetí sezóně na co těšit. A něco málo nabídne i níže uvedené promo.

 

video
play-sharp-fill

1. Gotham

A je to tady! Bezpochybná jednička letošní sezóny! Ať už si to přiznáme, nebo ne, Batman je bezesporu jedna z nejikoničtějších postav americké kultury, a proto ani na okamžik nepochybuji, že i Gotham si najde své publikum – ať už bude jeho konečná kvalita jakákoli.

Seriál popisuje osudy detektiva Jamese Gordona, jenž se po dlouhých letech vrací do Gotham předbatmanovské éry a jehož život důrazně změní setkání s mladým Brucem Waynem, když začne vyšetřovat vraždu jeho rodičů.

Krom noirové kriminálky se můžeme těšit i na příběhy mladé Seliny Kyle (později známé jako Kočičí žena), Oswalda Cobblepota (Tučňáka) či Edwarda Nygmy (Hádankáře).

V hlavní roli Jamese Gordona uvidíme Bena McKenzieho, scénář k pilotnímu dílu sepsal Ben Heller (Mentalista) a režie pilotního dílu se chopil Danny Cannon, který není ve světě komiksových adaptací žádným nováčkem, na kontě má totiž mezi jinými i Soudce Dredda, tehdy ještě se Sylvesterem Stallonem v hlavní roli.

Pilotního dílu se dočkáme již 22. září a vysílat jej bude stanice Fox.

video
play-sharp-fill

Bonus: Marvel’s Agent Carter

Na Agent Carter si budeme muset chvíli počkat – dočkáme se jej až v průběhu zimních seriálových „prázdnin“, kdy zaplní slot Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.

S Peggy Carter jsme se poprvé setkali v prvním Kapitánovi Americe i v krátké, zato emociálně nabité scéně v Zimním vojákovi. Ba co více, postava Hayley Atwell se stala natolik populární, že si vysloužila i vlastní kraťas, zveřejněný na Blu-Rayi třetího Iron Mana, který však nenasytným fanouškům zdaleka nestačil – a tak se zrodil Agent Carter. Seriál, který popisuje osudy ženské hrdinky, která balancuje mezi administrativní prací pro SSR, tajnými misemi pro Howarda Starka (Dominic Cooper) a soukromým životem svobodné ženy v poválečné Americe roku 1946.

První oficiální plakát pro Marvel's Agent Carter. Zdroj: Marvel

První oficiální plakát pro Marvel’s Agent Carter. Zdroj: Marvel

[poll id=“187″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 seriálů, které si na podzim nesmíte nechat ujít. Od Gracepointu po Gotham