Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Twilight i Bond se topí v dolarech, tržby kin otřásly Dnem díkůvzdání

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

26. 11. 2012

O uplynulém týdnu slavili nejen upíři z Twilight ságy, ale i všichni ostatní. Uplynulý pětidenní prodloužený víkend s nálepkou díkůvzdání se totiž zapsal do historie jako komerčně nejúspěšnější v historii. Slušnou porci dolarů si ukrojil i Pí a jeho život.

I James Bond může děkovat díkůvzdání, které mu přineslo slušnou porci dolarů. Zdroj: Forum Film CZ

První místo v žebříčku tržeb však podle předpokladů uhájil závěrečný díl ze série Twilight. Astronomické tržby z prvního víkendu se samozřejmě neopakovaly, i tak si ale Edward a Bella odnesli z kina pěkných 43 milionů. Celkově se jim už v peněžence směje téměř 230 milionů. Komerčně úspěšná série se tedy završila ve velkém stylu.

Čtěte více: V minulém týdnu poslední díl Twilightu ovládl tržby v USA

Velké vítězství může oslavovat i bondovka Skyfall, která na druhém místě utržila dalších 36 milionů a celkově atakuje stejnou dolarovou hranici jako upíří podívaná pro náctileté. O tom, že Skyfall bude jasně nejúspěšnější bondovkou historie, není žádných pochyb.

Bronzová příčka patří režisérské legendě Stevenu Spielbergovi. Jeho Lincoln z relativně skromného počtu kin vytěžil maximum a na své konto připsal 25 milionů a celkově se už po druhém víkendu v kinech dostal do kladných čísel. U snímku, který se zaměřuje spíše na Oscary, celkem slušná práce.

video
play-sharp-fill

Vysoké tržby však kvůli prázdninovému americkému veselí nekončí na medailových příčkách. Solidních 24 milionů si totiž na čtvrtém místě připsal i animák Legendární parta z producentské dílny Guillerma del Tora. Překvapivě nezůstal pozadu ani artově laděný snímek podle slavné knižní předlohy Pí a jeho život, dílko oscarového režiséra Anga Lee z diváků vytřáslo 22 milionů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=147 /]

Příští víkend lze očekávat propady tržeb na všech frontách. Do souboje o americké dolary se přihlásí jen kriticky obstojně přijímaná gangsterka Killing Them Softly s Bradem Pittem v hlavní roli a komorní horor The Collection.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Twilight i Bond se topí v dolarech, tržby kin otřásly Dnem díkůvzdání