Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Poslední díl Twilightu ovládl tržby v USA, nestačil na něj ani Spielberg

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

19. 11. 2012

Upíři opět vysáli Ameriku. Nikdo ani nečekal nic jiného. Závěrečný díl Twilight ságy zašlapal do země všechny konkurenty a zapsal si jeden z nejlepších komerčních výkonů letošního roku. O slovo se přihlásil i dědoušek Steven Spielberg se svým Lincolnem.

FOTO: Upíří rodinka ve finální části Twilight. Zdroj: distributor filmu

Upíří rodinka ve finální části Twilight. Zdroj: Bonton

Zakončení upírské série Twilight nepřekvapivě opanuje první příčku v žebříčku tržeb. Stejně nepřekvapivý je i jeho dolarový přísun. Gigantických 141 milionů dolarů je téměř na chlup stejný výsledek, jaký utržily předcházející díly série. Producentský tým stojící za továrnou na peníze tak už jistě uvažuje, jak se svým oslíkem ještě nějaký ten rok třást. Stephenie Meyer se zřejmě nechá přemluvit a Hollywoodu připraví nějaký ten námět na pěkné pokračování.

Na studenokrevné emaře byl krátký i agent 007, jehož Skyfall se probojoval na druhou příčku. S propadem přes 50 % si připsal téměř 42 milionů dolarů a je jasným komerčním úspěchem. Otázkou zůstává, zda divácký úspěch přemluví k návratu i tvůrčí tým, nebo se u dalšího dílu opět dočkáme režisérské rošády.

Čtěte více: Před příchodem posledního dílu Twilightu kraloval žebříčku tržeb James Bond ve Skyfallu

Minulý týden si to Steven Spielberg lehce oťukal, teď zaútočil naplno. Na Oscary mířící Lincoln si ze skromného počtu kin odnesl hezkých 21 milionů. Vzhledem k decentnímu rozpočtu a očividné snaze o dlouhé udržení v žebříčku Spielberg opět nešlápne vedle.

video
play-sharp-fill

Stejně tak se radují i autoři povedeného Raubíře Ralfa, který skončil těsně pod stupni vítězů a celkové tržby popostrčil přes 121 milionů. Nezdolnou trvalkou je drama Argo, které pomalu, ale jistě směřuje k hranici 100 milionů. Komerční úspěch si na své konto připsalo také pokračování 96 hodin, bohužel se tak dočkáme dalšího přehnaného šaškování sympaťáka Liama Neesona. A že nám tvrdí opak, je absolutně vedlejší.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=146 /]

Příští týden můžeme očekávat postupný pád upírů z Twilightu, který je ale s klidem udrží na první příčce. Neohrozí je ani do kin vstupující drama Pí a jeho život, ani animák Legendární parta.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Poslední díl Twilightu ovládl tržby v USA, nestačil na něj ani Spielberg