Menu
TOPZINE.cz
Apetit

James Bond kraluje žebříčku tržeb. Protřepat, nemíchat, a hlavně vydělat

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

12. 11. 2012

Agent James Bond se vrátil ve velkém stylu a stal se nejúspěšnějším zářezem v gigantickém agentském univerzu. Nestačil na něj videoherní Raubíř Ralf ani opilý pilot z dramatu Let. Pan Protřepat, nemíchat se tak o svou budoucnost bát nemusí.

Právě jsem vás obral o prachy, tvářím se však pořád stejně. Zdroj: Forum Film CZ

První místo v žebříčku zámořských tržeb měl Skyfall přímo předplacené. Premiéry v evropských kinech dopředu věštily, že třetí řádění Daniela Craiga bude regulérní hit. Diváci v Americe to jen potvrdili. James Bond opanuje první příčku s tržbami 87 milionů dolarů, a stal se tak třetím nejlepším otvírákem letošního roku, předstihli ho jen Avengers, Temný rytíř povstal a Hunger Games.

Krásný propad 32 procent přisoudil animovanému počinu Raubíř Ralf druhou pozici a přísun dalších 33 milionů dolarů. Celkově jich tak má na kontě už 93 a obavy o zaplacení téměř dvojnásobného rozpočtu se pomalu, ale jistě začínají rozplývat.

Čtěte více: Minulý víkend kraloval žebříčku tržeb videoherní Raubíř Ralf

Decentní úspěch slaví také Robert Zemeckis a jeho aeroplánové drama Let. O druhém víkendu v kinech si na své konto připsalo 15 milionů a celkově tvrdě atakuje kulatou padesátku. Návrat k hrané kinematografii se tak otci filmového Forresta Gumpa podařil.

video
play-sharp-fill

Označení komerční nezmar si přivlastnilo politické drama Argo, které se drží na předních příčkách žebříčku už pátý týden a pomalu, ale jistě šplhá k tržbám okolo sta milionů dolarů. Co by za to dali sourozenci Wachowští, jejichž podařený Atlas mraků se topí hluboko pod hranicí 30 milionů. Tvůrci Matrixu si tak mohou gratulovat k tomu, že si financování filmu zajistili po svém a zůstali stranou velkých filmových studií. Jinak by se mohli připravit na otrockou práci u nezávislých dramat za pět dolarů.

Na kompletní přehled tržeb se můžete podívat níže.

[table id=143 /]

Příští týden se může britský agent s povolením zabíjet těšit na zatraceně tvrdého soupeře. Na plátna kin totiž vtrhnou upíři a vlkodlaci z Twilight ságy. O solidní přísun dolarů se bude snažit také kostýmní drama Anna Karenina z režijní dílny Joea Wrighta (Pokání, Pýcha a předsudek).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

James Bond kraluje žebříčku tržeb. Protřepat, nemíchat, a hlavně vydělat