Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

V traileru filmu Pí a jeho život nepadne ani jedno slovo. Podívejte se

Redakce

Redakce

29. 7. 2012

FOTO: Pí a jeho životRežisér Zkrocené hory Ang Lee se ujal úspěšného fantastického románu kanadského spisovatele Yanna Martela. Vznikla z toho magická podívaná jménem Pí a jeho život.

video
play-sharp-fill

Mladý Ind Pí je synem ředitele indické zoo. Jednoho dne se ředitel zoo rozhodně přestěhovat i se svou rodinou do Kanady. Při plavbě lodí uprostřed Tichého oceánu je zastihne velká bouře a loď ztroskotá. Pí se dostane na záchranný člun, který ale sdílí s hyenou, zebrou, samičkou orangutana a tygrem bengálským.

Přečtěte si také článek o asijských režisérech – Ang Lee patří k těm nejuznávanějším

Do hlavní role byl vybrán zatím neznámý herec Suraj Sharma. „Chtěl jsem někoho nového, neokoukaného, a tak jsem hledal mezi novými tvářemi… Vybírali jsme dlouho, až jsme ho konečně našli,“ uvedl režisér Ang Lee.

Lee má už za sebou několik úspěšných kousků, například Rozum a cit (1995) nebo Zkrocenou horu (2005). Dobrodružný příběh s nádechem filosofie pro něj přesto může být oříškem. Řada lidí totiž považuje zfilmování románu za nemožné, a to hlavně pro to, kolik počítačových přikrášlení by bylo potřeba (a tedy i peněz). Lee ale finance očividně sehnal.

FOTO: Pí a jeho život

Pí a tygra pojí silné pouto. Zroj: Bontonfilm

Někomu se může barevná záře a oranžový svět zdát trochu přestylizovaný, vynecháním toho by ale film ztratil své kouzlo. U podle traileru také zjistíte, že nemůžete čekat žádné rozsáhlé dialogy – v traileru není řečeno ani slovo. Co by si také mladík sám v pustině s pár zvířaty povídal… Snímek v prosinci dorazí i do českých kin, a to ve 3D.

Pí a jeho život (Life of Pi)

Drama / Dobrodružný
USA, 2012

Režie: Ang Lee
Hrají: Irrfan Khan, Tabu, Tobey Maguire, Gérard Depardieu

Premiéra v ČR: 20. prosince 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V traileru filmu Pí a jeho život nepadne ani jedno slovo. Podívejte se