Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Tržby kin v USA: Ben Affleck honí Liama Neesona a psychopati pláčou

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

15. 10. 2012

!Box Office!Nelíbilo se vám pokračování 96 hodin s Liamem Neesonem? Pak můžete začít smutnit. I o druhém víkendu totiž udrželo první příčku v žebříčku tržeb a producenti už mluví o dalším dílu. Marně na něj doráželo i vychvalované Argo nebo horor Sinister.

 

ben-affleck-argo-trailer

Ben Affleck válí jako herec i režisér. Zdroj: Warner

Liam Neeson si vše stylově pohlídal a jeho film 96 hodin: Odplata si doběhl pro první místo a solidních 22,5 milionu dolarů s propadem téměř 55 %. Jeho starší bratříček tratil mnohem méně a ve výsledku pak budou oba zářezy do plánované trilogie obdobně výdělečné, což producentům den určitě nezkazí.

V klidu může zůstat také Ben Affleck, jehož Argo opanuje místo druhé a založilo se více než slušnými 20 miliony. Podobně vstupoval do distribuce i předcházející režisérský počin Afflecka Město, který měl ale náskok v lehce nižším rozpočtu. Pro Argo tak bude rozhodující následující víkend, o vyložený propadák se ale jednat nebude.

Čtěte více: Pokračování 96 hodin o uplynulém víkendu zničilo všechny soupeře a utržilo 50 milionů

Trefou do černého je nízkorozpočtový horor Sinister, který na třetím místě bere krásných 18 milionů. Při nákladech na výrobu na úrovni 3 milionů to je trhák jaksepatří. Možná pomohla i jména režiséra Scotta Derricksona a sympaťáka Ethana Hawkea.

video
play-sharp-fill

V mrzutém vstupu do kinosálů pokračoval animák Frankenweenie z dílny Tima Burtona. Nuzných sedm milionů ho z bídy propadáku rozhodně nevytrhne. Bezvýhradně nadšené ohlasy nevynesly slušný přísun dolarů ani stylovce 7 psychopatů režiséra Martina McDonagha (V Bruggách). 4 miliony na kontě mu dobré jméno u producentů určitě neudělají.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=137 /]

Víkend následující přinese Liamu Neesonovi velkého soupeře. Po první příčce totiž bude dychtit čtvrté pokračování komerčního trháku Paranormal Activity. O slovo se přihlásí také temný thriller Alex Cross a indie drama The Sessions.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tržby kin v USA: Ben Affleck honí Liama Neesona a psychopati pláčou