Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu The Host: Natáčí se další kniha od autorky Stmívání

Veronika Jílková

Veronika Jílková

30. 3. 2012

Film založený na bestselleru z roku 2008 spisovatelky Stephenie Meyer, autorky slavné ságy Stmívání, přináší první teaser. Možná budeme svědky zfilmování sci-fi románu, ze kterého se stane další fenomén.

video
play-rounded-fill

Je tu dlouho očekávaná ukázka k novému filmu The Host, založenému na románu Stephenie Meyer, která má na svědomí ságu Twilight. Jako všechny čtyři díly Stmívání se nakonec i kniha do češtiny překládaná jako Hostitel stane zfilmovanou.

Jak dopadla první část Rozbřesku z Twilight ságy? Přečtěte si recenzi

Autorka knižní předlohy vsadila opět na klasiku – na příběh o přežití lásky a lidského ducha. Děj se odehrává v současnosti. Na naší planetě se usídlí neviditelní parazité, kteří pronikají do lidského těla a přebírají nad ním plnou kontrolu. Většina lidí už prokletí podlehla, dvacetiletá Melanie Stryderová se ovšem chce katastrofě ubránit. S ostatními přeživšími se snaží prchnout do úkrytu, kde chtějí přečkat těžkou dobu.

Ani jí se ale nešťastná událost nevyhne a stává se hostitelem parazita Poutnice. Té se ovšem nepodaří tělo zcela ovládnout, neboť Melanie vždy patřila k rebelům se silnou myslí, kterou jen tak něco neporazí. A tak Poutnici nezbývá nic jiného než v hostitelském těle žít jen napůl.

FOTO: The Host

Bude The Host jen dalším Stmíváním, nebo překvapí? Zdroj: distributor filmu

V září 2009 získali producenti Nick Wechsler, Steve Schwartz a Paula Mae Schwartz práva k natočení filmu. Režie se chopil Andrew Niccol, známý díky filmům Vyměřený čas nebo Obchodník se smrtí.

Jak sám popsal, je to jeho první zkušenost s točením snímku, jehož příběh vymyslel už někdo jiný. „Musím ale uznat, že je osvobozující nemít na nápadu celého příběhu žádný podíl. Protože jinak když to poděláte, je všechno vaše vina. Tady mě aspoň nemůže nikdo vinit, že by ten nápad mohl stát za prd.“

Hostitel se natáčí v Louisianě a Novém Mexiku. Do hlavní role byla obsazena Saoirse Ronan (Pevné poutoHanna), dále uvidíme i Maxe Ironse, Diane Kruger nebo Williama Hurta.

Z krátkého teaseru se tolik vyčíst nedá, vypadá to ale na zajímavou podívanou. Doufejme. Pokud Hostitele čeká stejný osud jako Stmívání, může se těšit na obrovské množství nových fanoušků.

Host, The (pravděpodobný překlad Hostitel)

Sci-Fi / Thriller
USA, 2013

Režie: Andrew Niccol
Hrají: Saoirse Ronan, Max Irons, Diane Kruger, Jake Abel, William Hurt, Bradley Steven Perry, Frances Fisher

Premiéra v USA: 29. března 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu The Host: Natáčí se další kniha od autorky Stmívání