Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Stephenie Meyer bude mít po Stmívání další filmovou adaptaci své knihy

Marek Benda

Marek Benda

15. 5. 2011

OBR: Obchodník se smrtíRežisér Andrew Niccol má na svém kontě zatím pouze tři snímky v běžné distribuci. Všechny chválené jak kritiky, tak diváky. Prvním snímkem pro něj byl sci-fi thriller Gattaca. K žánru sci-fi se chce vrátit v adaptaci knihy Stephenie Meyer The Host (Hostitel).

OBR: Obchodník se smrtí

Tak povídej, co Niccol chystá, Zdroj: distributor filmu

Andrew Niccol již před několika lety koketoval s knihou Stephenie Meyer. Niccol je také obratným scenáristou (kromě vlastních filmů Gattaca, Simone a Obchodník se smrtí má na svědomí i reality project Truman Show), a tak se i zde při psaní spoléhal sám na sebe.

The Host by byl Niccolovým pátým filmem. Na projekt se usilovně shání peníze na festivalu v Cannes, který odstartoval 11. května. Velkým lákadlem pro investory je fakt, že předlohu napsala autorka ságy Stmívání, a tak by se peníze měly hrnout ze všech stran. Do hlavní role filmu je už teď zvažovaná mladá nadějná herečka Saoirse Ronan (Pevné pouto, Hanna).

Na závěr chybí vysvětlit, kam se poděl čtvrtý film Andrewa Niccola Now s velmi zajímavým obsazením. Ten si svou premiéru ještě neodbyl, do kin vtrhne až na podzim.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Stephenie Meyer bude mít po Stmívání další filmovou adaptaci své knihy