Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Těchto 8 vrahů sympaťáků vás donutí milovat krev. Ale jen v televizi

Marek Benda

Marek Benda

27. 2. 2012

Akt vraždy je starý jako lidstvo samo. Vzít kamenem svého soka přinášelo vrahovi jisté výhody, ať už v podobě obživy, sexu či vůdcovského postavení. Přesuňme se díky filmům k modernějším vrahům.

Následující osmička zabijáků má jiné výmluvy pro to, aby zabíjeli. Pro někoho jde o pomstu, vražednou chuť nebo jen o profesi. Nějak se živit musí. Všichni ale mají jedno společné. Něčím nás přitahují.

8. Vincent ve filmu Collateral (Tom Cruise)

Prošedivělý Tom Cruise vtiskl své postavě nezapomenutelnou vizáž. Vincent je charismatický a velmi vzdělaný. A svou práci odvádí na výbornou. Když zabití prvního svědka nejde podle plánu, nepanikaří a začne s klidnou tváří improvizovat. Inu, nájemný vrah je profese jako každá jiná.

7. Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (Johnny Depp)

Mladý a naivní Benjamin prožíval ve slunci zalitém dni štěstí v podobě své ženy a dcery. Do jeho manželky byl však zamilován i soudce, který Benjamina vyhnal z města. V šedavém závoji Londýna se Benjamin vrací jako Sweeney Todd, připraven vykonat pomstu. Jeho nenávist a trpkost se mísí s lidskostí, které mu však mnoho nezbylo. Přesto vzbuzuje lítost.

Někdy bohatě stačí být holičem, Zdroj: distributor filmu

6. Catherine Tramell ve filmu Základní instinkt (Sharon Stone)

Vysoce inteligentní spisovatelka Catherine Tramell je hlavní podezřelou ze smrti svého milence. Ten byl nalezen v posteli, ubodán během pohlavního styku sekáčkem na led.

Sharon Stone v nejlepších letech dráždí svým tělem (nejznámější scéna, kdy Stone překřižuje své nohy u výslechu, měla být vystřižena, režisér Paul Verhoeven jí to slíbil, ale neučinil tak), ale i smyslnými pohledy, přitažlivostí a intelektem, který využívá k manipulaci ostatních. Této vražedné kombinaci se nedá odolat, své o tom ví detektiv Nick Curran v podání Michaela Douglase.

5. Marv ze Sin City (Mickey Rourke)

Marv se ráno probudí vedle prostitutky s úžasnýma dudama. Je však mrtvá. Svalovec s drsnou černobílou tváří Mickeyho Rourka se vydává po stopách lidí, co jsou zodpovědní za smrt dívky, která k němu byla vlídná. Marv se nezastaví ani před vysokými činiteli. Z cesty nevybíravým způsobem smete každého, kdo byl do toho zapleten. Ani při vlastní popravě neztrácí nic ze své osobnosti.

4. Michael Corleone v trilogii Kmotr (Al Pacino)

Než se Michael s tváří Al Pacina stal hlavou mafie, vzal do ruky zbraň, aby se osobně vypořádal se strůjci atentátu na svého otce. I když později již nikdy nestiskl spoušť, nechal s kamennou tváří sprovodit ze světa spoustu svých odpůrců i známých. Někdo hold nedostává nabídku, která se neodmítá. Rodina musí pokračovat s loajálními lidmi. To je víc než zákon.

3. Leon ve stejnojmenném filmu (Jean Reno)

Leon je nájemným vrahem profesionálem. Pracuje sám. Do života mu však vstoupí malá Mathilda (Natalie Portman), které vyvraždili rodinu. Metafora otevření dveří nabyla reálných obrysů. Leon ji vpouští k sobě do bytu, a tím zpečetil osud jejích pronásledovatelů. Bohužel i svůj. Jean Reno k této postavě neodmyslitelně patří, přitom svou nejlepší roli nemusel dostat. Na režisérově seznamu byly takové hvězdy jako Robert De Niro, Al Pacino nebo Mel Gibson.

2. Ray a Ken ve filmu V Bruggách (Colin Farrell a Brendan Gleeson)

Po nepodařené akci jsou nájemní vrazi Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) odklizeni do belgického města Bruggy. Zatímco Ken si návštěvu historického města užívá, Ray už od vystoupení z vlaku má pocit, že uvízl v díře. Přitom pro Raye to má být to poslední, co uvidí.

Neustálé dohadování a řešení problémů dvou kamarádů vytváří humornou atmosféru a jiný pohled na kriminální rutinu. Jsou to také jen lidé. Navíc mají vypracovanou etiketu, podle které se řídí. Děti se zkrátka nezabíjejí.

Hlavně nenápadně Zdroj: dristributor seriálu

1. Dexter Morgan v seriálu Dexter (Michael C. Hall)

Na první pohled spořádaný člověk, pracující v oddělení vražd jako laboratorní krysa. To je jen přetvářka. Dexter se zrodil z krve a po krvi také žízní. Ne jako Dracula, ale aby ukojil své potřeby, zabíjí. Podle kodexu svého nevlastního otce vyhlazuje z povrchu zemského ty, na které je zákon krátký. A nemá žádné city. Dokonalý člověk, jehož rituály jsou vrcholem jinak všedního a nudného dne.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Těchto 8 vrahů sympaťáků vás donutí milovat krev. Ale jen v televizi