Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby z filmu Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street neumí správně holit

Nikola Němcová

Nikola Němcová

14. 3. 2011

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street je v pořadí šestým společným snímkem Johnnyho Deppa a Tima Burtona, kde najdete jeho manželku Helenu Bonham Carter, hektolitry krve a výjimečně trošku toho zpěvu. Naneštěstí se ale i zde najdou nějaké mouchy. Jde hlavně o nepozornost a logické chyby. V jedné scéně si můžete dokonce všimnout, že místo herce stojí jeho figurína.

FOTO: Johnny Depp jako Sweeney Todd

Johnny to s břitvou umí, Zdroj: distributor filmu

Benjamin Parker (Johny Depp) byl nespravedlivě odsouzen a 15 let svého života musí prožít na druhé straně světa. Naštěstí se mu podaří uprchnout a vrací se zpět do svého milovaného Londýna. Ještě před svým útěkem se ale rozhodl, že se pomstí soudci Turpinovi (Alan Rickman) za to, že ho odloučil od jeho rodiny.

V Londýně se spojí s majitelkou nejhoršího pekařství ve městě, paní Nellie Lovettovou (Helena Bonham Carter), změní si identitu a jako Sweeney Todd opět začne provozovat svoje bývalé zaměstnání – holičství. Z počátku neví, jak se zbavit těl, ale to vyřeší paní Lovettová. Její koláčky jsou otřesné, tak se je rozhodne obohatit lidským masem. Díky těmto masovým bochánkům začne její obchod prosperovat a ona začíná snít o životě respektované dámy. Sweeney však touží pouze po odplatě.

Filmové chyby

1. Když Sweeney holí soudce Turpina (poprvé), začíná holit na krku. Přitom nedodržuje technologický postup holení, který platí už odjakživa (začíná se holit na pravé straně u ucha). Tak dobrý holič, jako je Sweeney, by postup měl znát!

2. V mnoha záběrech se nehýbe kouř za okny. A v jednom záběru se pohybuje dokonce mechanicky (škubavě, jako by se obnovoval obraz každé dvě sekundy). Nejvíce si toho lze všimnout ve scéně, kdy Todd zabíjí Turpina.

3. Když Sweeney soutěží s Pirellim na pódiu, Pirelli si po každém tahu břitvou setře pěnu, která mu ulpěla na ostří. Sweeney udělá pár tahů a na konci má břitvu úplně čistou.

FOTO: Sweeney Todd s Neville Lovettovou

Sehraná dvojice Sweeney a paní Lovettová, Zdroj: distributor filmu

4. Když Sweeney Todd tančí s paní Lovettovou, která drží v ruce váleček, všimněte si, jak se nůž ve Sweeneyho ruce v každém dalším záběru mění. Pokud je kamera blízko, Sweeney má ruku na rameni paní Lovettové, když je kamera dál, Sweeneyho ruka spočívá na pasu paní Lovettové.

5. Když Sweeney ostří břit v momentě, kdy jde poprvé holit soudce ve svém salónu, potáhne břit ve špatném směru (ostřím dopředu). Ostří má jít ale pozpátku, jinak by kůži přeřízl a břit by ztupil.

6. Když Sweeney roztírá soudci Turpinovi pod nosem pěnu na holení, omylem mu natře i rty. V dalším záběru má však soudce ústa čistá.

FOTO: Chyby ve filmu Sweeney Todd

Soudcovy rty jsou od pěny… Nebo ne?, Zdroj: youtube.com

7. Poté, co Todd zabije Pirelliho, můžeme snadno vidět, že v otevřeném okně není herec Sacha Baron Cohen, ale jeho figurína.

8. V závěrečné scéně, v níž Toby zabíjí Todda, můžeme vidět, že za ním a Lucy je mrtvola soudce Turpina. Nicméně když se změní úhel směru pro finální výstřel, zdá se, že Lucy a Sweeney jsou v pokoji sami, což je v rozporu s předchozím snímkem. Turpin byl hned za nimi a logicky by měl být vidět i v tomto záběru.

Sweeney Todd: Ďábělský holič z Fleet Street (Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street)

Horor / Muzikál / Thriller / Drama
USA / Velká Británie, 2007, 116 minut

Režie: Tim Burton
Hrají:
Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Timothy Spall, Sacha Baron Cohen, Jamie Campbell Bower, Laura Michelle Kelly, Jayne Wisener, Anthony Head, Peter Bowles, Ed Sanders

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby z filmu Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street neumí správně holit