Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Seriál Dva a půl chlapa. Charlie Sheen má talent na hlášky i úlety

Tomáš Dolejš

Tomáš Dolejš

20. 1. 2012

Fanoušci ho zbožňují. Sitcom o milionáři, ke kterému se nastěhoval jeho bratr. Podívejme se na zajímavosti a fakta o tomto zábavném seriálu.

FOTO: Dva a půl chlapa 1

Hlavní představitelé na oblíbeném gauči, Zdroj: youtube.com

Komediální seriál Dva a půl chlapa (Two and a Half Men) je klasický americký sitcom – u každého dílu se člověk zasměje, a navíc většina vtipů nepůsobí trapně. A to už právě běží devátá řada. V Americe patří k jednomu z nejsledovanějších seriálů, první díl nové série měl sledovanost 28 milionů diváků. V Česku je však také velmi oblíbený, ve všední dny v podvečer ho vysílá Nova i Nova Cinema.

Seriál Dva a půl chlapa vysílá v Americe televize CBS od roku 2003. Hlavního hrdinu Charlieho, který si chce především užívat, hraje Charlie Sheen, známý například z filmů Četa nebo Žhavé výstřely. Seriál získal mnoho nominací na Zlaté glóby nebo Emmy. Nyní byl však Sheen v hlavní roli nahrazen mladším Ashtonem Kutcherem kvůli svým výstřelkům.

Charlie Harper (Charlie Sheen) je milionářem, který žije ve vlastním domě a o nic se nestará. Tedy skoro o nic, pouze ženy ho zajímají. Jeho svobodný život ale překazí bratr Alan (Jon Cryer), kterého vyhodila manželka z domu. K Charliemu se nastěhuje, a aby toho nebylo málo, přivede si syna Jakea (Angus T. Jones).

A takhle začnou společně žít. V ději se ještě pravidelně objevuje třeba matka Charlieho a Alana Evelyn, která je často navštěvuje. Poté Alanova (ex)manželka Judith nebo Rose, Charlieho sousedka, která po něm velmi touží…

FOTO: Dva a půl chlapa 3

S Charliem je i v autě zábava

Dva a půl chlapa je dílem americké televize CBS, která se také podílí na dalším hitu – Jak jsem poznal vaši matku. Seriál konkrétně vytvořili Chuck Lorre a Lee Aronsohn, známí třeba Teorií velkého třesku. Natáčení začalo v roce 2003 a stále pokračuje. Zatím jsme na deváté sérii.

Seriál by mnohokrát nominován na různá ocenění, například:
– nejlepší herec v hlavní roli – Charlie Sheen na cenu Emmy
– nejlepší výkon herce v televizních seriálech – Charlie Sheen na cenu Zlatý glóbus
– nejlepší herec ve vedlejší roli – Jon Cryer na cenu Emmy (vyhrál)

Charlie Sheen ale zlobil. Přečtěte si o jednom z jeho úletů

Tento seriál ale neproslavily ani tak ceny, jako spíše Charlie Sheen a jeho skandály. Časté úlety s alkoholem a drogami nakonec vedly k tomu, že ho tvůrci vyhodili. To se mu ovšem moc nelíbilo, a tak následovaly měsíce hádek s producenty a soudy. Nakonec Sheen vysoudil 25 milionů dolarů a aféra skončila.

FOTO: Dva a půl chlapa 2

Nová trojice s Ashtonem Kutcherem

Velký problém měli tvůrci s nahrazením Charlieho v deváté a dalších sériích. Nakonec se rozhodli pro známého herce Ashtona Kutchera (Hele, vole, kde mám káru?, Samec). Kutcher však neměl nahradit Sheena v roli Charlieho Harpera. Charlie totiž na konci osmé série, kdy letěl do Paříže, zemře při nehodě letadla. Hned na začátku deváté řady má pohřeb a následně se v seriálu objeví nová tvář.

Přečtěte si, jaký sprostý dopis napsal Charlie tvůrcům seriálu

Ashton zde hraje milionáře Waldena Schmidta, který chce koupit Charlieho dům. Jak už bylo řečeno, první díl této série měl v USA rekordní sledovanost a další díly s novým hercem se stále pohybují kolem 20 milionů diváku, což je velmi dobré. Při přeobsazení byly trochu obavy, jak diváci změnu přijmou, ale jak je vidět, mnoha fanouškům to nevadí.

Jednoduché vtipné situace, u kterých se člověk zasměje, to je hlavní přednost tohoto seriálu. Narážky na sex a podobně lákají i teenagery ke sledování. Charlie Sheen má nezapomenutelný talent pro humor, který předčí i jeho skandály s alkoholem. I když v sitcomu dále nehraje, pořád natočil osm sérií, a to bohatě stačí, aby si člověk vybavil zrovna jeho, když se řekne Dva a půl chlapa. Kutcher má ještě co dohánět.

[youtube_660]2O9sami_dQc[/youtube_660]

Pokud máte rádi Dva a půl chlapa, pak by vás mohly zaujmout i zmíněné sitcomy Jak jsem poznal vaši matku nebo Teorie velkého třesku. Ve všech se objevuje situační humor či podobné situace v kolektivu několika přátel.

Dva a půl chlapa (Two and a Half Men)

Komedie/Sitcom
USA, 2003 – 2011,  191 x cca 25 minut (stále se natáčí)

Režie: Andy Ackerman, Chuck Lorre, Lee Aronsohn, Pamela Fryman, Rober Berlinger, Rob Shiller, Gary Halvorson, James Widdoes, Jeff Melman a další
Hrají: Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Ashton Kutcher, Conchata Ferrell, Holland Taylor, Marin Hinkle, Melanie Lynskey, April Bowlbay

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seriál Dva a půl chlapa. Charlie Sheen má talent na hlášky i úlety