Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Charlie Sheen: Nenapravitelný potížista, který má herectví v krvi

Nela Christovová

Nela Christovová

22. 10. 2010

„Snažím se proslavit hlavně svou prací než čímkoliv jiným.“ To jsou slova Charlieho Sheena, jehož alkoholové skandály spojené s domácím násilím pravidelně plní titulní stránky amerických bulvárních plátků. Proč věří v konspirační teorie a kdo mu konečně pomůže dostat se ze závislosti na alkoholu?

Rošťák Charlie Sheen v seriálu Dva a půl chlapa, Zdroj: distributor seriálu

Říká vám něco jméno Carlos Irwin Estévez? Nic? V tom případě nepomůže ani informace, že Carlosovým otcem je  Ramón Estévez, držitel Zlatého glóbu i ceny Emmy. Pokud ale do této spletité rovnice dosadíte Ramónův pseudonym Martin Sheen, je hned jasné, že nejmladší syn Carlos nemůže být nikdo jiný než samotný Charlie Sheen.

Aby to nebylo moc jednoduché, Carlos, tedy Charlie, má další tři sourozence, kteří se živí jak jinak než hraním a režírováním. A jak to mají s příjmením? Emilio, zřejmě nejznámější z celé trojice, a sestra Renée si ponechali rodné Estévez, stejně jako nejstarší Ramón, který zároveň čas od času vystupuje jako Sheen, a aby se to nepletlo, tak si letos založil společnost s názvem Estévez Sheen Productions.

Baseball versus kamera

Vraťme se teď k Charliemu, v současnosti nejslavnějšímu členovi klanu Estévezů. Narodil se v New Yorku 3. září 1965, ale po hereckém úspěchu otce se celá rodina přestěhovala do kalifornského Malibu. Na střední škole byl nadhazovačským esem v baseballovém týmu, ale také ho lákala herecké kariéra. V té době totiž kromě baseballu natáčel s bratrem Emiliem a spolužáky vlastní filmy, takže se není co divit, že pár týdnů před ukončením školy byl vyloučen za nedostatečné známky a téměř nulovou docházku.

Charlieho otec Martin Sheen, Zdroj: youtube.com

Sheenova profesionální filmová kariéra začala v roce 1984, kdy si zahrál vojáka z druhé světové války, a to po boku Patricka Swayzeho a Jennifer Grey (ano, té dvojice z Hříšného tance, ovšem o tři roky dříve) ve snímku Rudý úsvit. Ten byl dokonce zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako nejbrutálnější film všech dob, a to s výskytem v přepočtu 2,23 násilnými činy za minutu.

V roce 1987 se objevil se svým otcem v oscarovém snímku Wall Street režiséra Olivera Stona. Kvůli vzájemným neshodám, kdy Stone nabídl Sheenovi hlavní roli v dramatu Narozen 4. července, ale vzápětí ho bez jediného slova nahradil Tomem Cruisem, se Charlie už v žádném jeho filmu neobjevil a ve volném pokračování Wall Street: Peníze nikdy nespí se pouze mihne.

Hvězda parodií

Je-li řeč o Charliem Sheenovi, velká část diváků si vzpomene na akční parodii Žhavé výstřely, ve které ztvárnil potrhlého pilota amerického námořního letectva. Bláznivá komedie odkazující (nejen) na slavný Top Gun se stala špičkou ve svém žánru a jejím tvůrcům přinesla téměř 200 miliónů dolarů. Kromě toho si Sheen zahrál v další světoznámé parodii, a to ve třetím a čtvrtém pokračování Scary Movie.

Scary Movie 3, Zdroj: distributor filmu

Ve westernu Mladé pušky se objevil po boku teprve začínajícího herce Kiefera Sutherlanda, se kterým se opět setkal ve velkofilmu Tři mušketýři, ovšem tato verze Dumasova románu nebyla přijata s velkým nadšením. Zahrál si i v jedné epizodě Přátel a za roli v sitcomu Všichni starostovi muži získal prestižní Zlatý glóbus.

Image drsňáka není jen naoko

Na českých obrazovkách se v poslední době objevuje jako starý mládenec a nenapravitelný záletník Charlie Harper v seriálu Dva a půl chlapa. Skutečnost se od fikce příliš neliší, herec si už po léta pečlivě udržuje svoji bad boy image. Například v roce 1990 se mu podařilo omylem postřelit svoji snoubenku Kelly Preston a o šest let později byl zatčen a odsouzen na dvouletou podmíku za to, že vláčel svoji tehdejší přítelkyni za vlasy po podlaze.

V devadesátém osmém se Sheen předávkoval kokainem a nakonec ho kytarista Slash z rockové kapely Guns N‘ Roses musel osobně přemluvit, aby se dal na odvykačku. Bývalá manželka Denise Richards se s ním zase rozvedla kvůli nadměrnému pití alkoholu, užívání drog a vyhrožování násilím.

Kromě dvou malých dcer Sam a Loly z manželství s Denise Richards má i šestadvacetiletou dceru Cassandru. Před dvěma lety se oženil s realitní makléřkou Brooke Mueller a v březnu loňského roku se manželům narodila dvojčata Max a Bob. Ovšem už o Vánocích během dovolené v lyžařském středisku Aspenu byl Sheen zatčen za domácí násilí, když své ženě vyhrožoval a dokonce se ji pokusil uškrtit. Z vězení se dostal na kauci ve výši 8 500 dolarů a dobrovolně se rozhodl podstoupit léčení.

Král konspiračních teorií

Znovu si proti sobě poštval veřejnost, když po událostech 9. září začal prohlašovat, že nevěří oficiální verzi teroristického útoku na WTC tak, jak ji světu přednesl Bílý dům, a celý proces označil za řízenou demolici. Podle jeho slov je ve hře příliš neznámých a všechny ty shody náhod a události popírající fyzikální zákony by měly přinutit občany alespoň pochybovat.

Zaměřme se také na tu lepší stránku Charlieho Sheena. Když v roce 2004 zemřela jeho blízká přítelkyně na rakovinu prsu, rozhodl se věnoval velkou částku na výzkum této nemoci. Také je hlavním sponzorem neziskové organizace Aid For AIDS, pravidelně účinkuje na jejích dobročinných akcích a pokaždé s sebou nezapomene přivést nějakou tu celebritu. Nečekejte žádné klavírní recitály, jde totiž o drag show, tedy muži a ženy vystupující převlečení za druhé pohlaví. Škoda, že Charlie sedí jenom v porotě…

Charlie a jeho třetí (a zatím poslední) manželka Brooke Mueller, Zdroj: youtube.com

„Na světě se přece musí dít zajímavější věci, než je moje minulost,“ říká o neustálém propírání své osoby novinách. Jenže jako majitel hvězdy na hollywoodském chodníku slávy hledáčku světových médií jen tak neunikne. Naštěstí za ním s trpělivostí sobě vlastní stojí americká stanice CBS, která navíc ví jak Charlieho motivovat. Po návratu z léčebny mu totiž slíbila dvě nové řady seriálu Dva a půl chlapa, navíc s honorářem 1,78 miliónu dolarů za dvacetiminutovou epizodu. A to už stojí za pokus, ne?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Charlie Sheen: Nenapravitelný potížista, který má herectví v krvi