Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry v kinech: Země bez zákona, Bastardi 3, The Words a další

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

21. 9. 2012

Tento týden jde do kin hned pět nových filmových kousků. Můžete se dozvědět, jak to vypadalo v Americe v dobách prohibice nebo co to znamená být zneuznaný spisovatel.

FOTO: Zeme bez zakona (2012)

Shia už ví, že sbalit reverendovu dceru není žádná hračka. Zdroj: Bontonfilm

Země bez zákona (Lawless, recenze, trailer)

Na Bondurantovi si někdo jen tak netroufne. Jeden bratr je silný opilec, další je snad nesmrtelný a má pořádné trapézy. Třetí je pak neviňátko s tváří Shii LaBeoufa, jenže i ten se vybarví, když zjistí, kolik peněz v sobě skrývá obchod s pančovaným alkoholem ve velkém.

O alkoholu páleném z brambor a kdoví čeho načerno už něco víme. V Americe mezi válkami to měli ale ještě těžší, jejich prohibice totiž trvala 15 let. Její konec, kdy měl Volsteadův zákon namále, zaujal režiséra Johna Hillcoata (Cesta), který se opět spojil s jinak hudebníkem, zde ale i scenáristou Nickem Cavem (Proposition).

Země bez zákona (Lawless), Krimi / Drama / Western, USA, 2012, 115 min, Režie: John Hillcoat, Hrají: Tom Hardy, Shia LaBeouf, Jessica Chastain, Gary Oldman, Guy Pearce


video
play-sharp-fill

The Words (recenze, trailer)

Bradley Cooper se mermomocí snaží vymanit z rolí zlobivých hezounků. A tak si (po velice vydařeném Všemocném) zopakoval rozháraného spisovatele, který skoro neví do čeho píchnout. Napsal podle svého názoru kvalitní knihu, jenže není tak dobrá, aby oslovila vydavatele. A protože příležitost dělá zloděje, náš pisálek se rozhodne vydat román, na který náhodou narazil v cizí brašně.

Snímek The Words v sobě proplétá tři dějové roviny, v nichž se objeví i Jeremy Irons nebo Olivia Wilde. Pro ty, kteří ale uvažují, zda jít na film do kina, máme jasnou radu: raději nečekejte. Film běžel ve světě se dvěma verzemi konce a ta americká je podle ohlasů o několik levelů níže.

The Words (Words, The), Drama / Romantický, USA, 2012, 102 min, Režie: Brian Klugman, Lee Sternthal, Hrají: Zoe Saldana, Olivia Wilde, Bradley Cooper, Jeremy Irons, Dennis Quaid

video
play-sharp-fill

Bastardi 3

Trilogie Tomáše Magnuska se uzavírá a vrcholí filmem, kde se střílí a objevuje se v něm ještě více kvalitních herců, kteří hrají v prapodivných rolích (včetně herce a senátora za ODS Tomáše Töpfera). Pro někoho pravdivý a upřímný snímek, který podle distributora „ukazuje tvrdou realitu dnešní doby“, pro jiného odpad.

V prvním díle hlavní hrdina s tváří Magnuska nastoupil na bývalou zvláštní školu coby učitel. Později však začnou umírat žáci a ukáže se, že jeho sestra byla před několika měsíci zavražděna. Je mezi tím spojitost? V druhém díle je Magnuskova postava rovnou ředitelem celé školy. V trojce ale zmizí neznámo kam.

Bastardi 3, Drama, Česko, 2012, 97 min, Režie: Tomáš Magnusek, Hrají: Tomáš Magnusek, Rudolf Hrušínský ml., Ilona Svobodová, Jan Tříska, Tomáš Töpfer

[youtube_660]EKjOMf1IQDQ[/youtube_660]

Největší přání

Dvacet let po Největším přání II, které natočil její otec, se Olga Špátová vydává také do ulic. Téměř dva roky natáčí studenty, demonstranty, vězeňkyně či gaye a lesby. Během té doby se jich ptá na velice jednoduchou otázku, na kterou se ale těžko hledá odpověď: co je vaše největší přání?

Jakýsi třetí díl dokumentu přináší zcela nový pohled na další generaci, tentokrát však tu, která už většinu života prožila po sametové revoluci. Tehdy mladí Janu Špátovi často odpovídali, že touží po svobodě. Nyní to je zdravé dítě, skutečná demokracie, rovnoprávnost homosexuálů, ale i splacená hypotéka.

Největší přání, Dokumentární, Česko, 2012, 80 min, Režie: Olga Špátová, Hrají: Aneta Langerová a jiní

[youtube_660]PxCfuzhGZdw[/youtube_660]

SuperClásico

Víno, fotbal a tango. To podle slov distributora slibuje dánská komedie, v jejímž centru stojí Christian, loser, který se právě rozvádí se svou ženou. Podobně mu upadá i jeho živnost, malá vinotéka. Nenapadne ho tak nic lepšího než vyjet za svou láskou do Argentiny a prohnat perka jejímu o mnoho let mladšímu milenci, nadějnému fotbalistovi.

SuperClásico je součástí trilogie o vášni, kterou stvořil dánský režisér Ole Christian Madsen. Vše vypuklo filmem Kira’s Reason: A Love Story, který vypráví o událostech předcházejících rozchodu manželů. Další část, Setkání v Praze, se zaobírá svatbou a následně i samotným rozvodem. SuperClásico pak líčí události po rozvodu, respektive rozchodu. Snímky však pojí jen společné téma, nikoliv charaktery.

SuperClásico (SuperClásico), Komedie, Dánsko, 2011, 99 min, Režie: Ole Christian Madsen, Hrají: Paprika Steen, Anders W. Berthelsen, Sebastián Estevanez a jiní

[youtube_660]Do0YAZ9CTso[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry v kinech: Země bez zákona, Bastardi 3, The Words a další