Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Olivia Wilde: Nejsem jen sexy panenka na hraní

Redakce

Redakce

19. 8. 2011

!Profil herečky!Známe ji především jako bisexuální Třináctku ze seriálu Dr. House, časopisy ji zařazují mezi sto nejhezčích hereček světa, ale sama Olivia nechce být jen holkou z plakátu nad postelí.

Jako drsná kovbojka bojuje proti vetřelcům, Zdroj: distributor filmu

Olivia Wilde, rodným jménem Olivia Jane Cockburn, je dcerou scenáristů Andrewa Cockburna (Peacemaker) a Leslie Cockburnové (seriál 60 minut). Narodila se 10. března 1984 v New Yorku, ale vyrůstala ve Washingtonu, kde později i studovala. Její rodina se proslavila také ve vyšších kruzích, především díky žurnalistické tradici – a právě novinářkou se měla stát, kdyby se nerozhodla nastoupit na jinou školu.

Zakutálené jablko

Po kariéře herečky zatoužila už na střední škole, vystudovala herectví na Phillipsově akademii v massachusettském Andoveru a krátce navštěvovala hereckou školu Gaiety Dublin v Irsku, odkud pochází i její otec. Irský prozaik a básník Oscar Wilde ji očaroval natolik, že si přivlastnila jeho jméno jako své vlastní. Dokonce má i dvojí občanství, jedno irské a jedno americké. Rodiče ji v její volbě moc nepodporovali – sháněli jí jednu špatnou roli za druhou, aby to dceru odradilo od herectví, ale nic nepomohlo.

Olivia je vegetariánka, ale zřejmě jí nedělá problém se pořádně najíst, protože když byla v Austrálii, vyhrála dokonce i závod v palačinkovém pojídání. Možná pomáhal i její pejsek Taco, který se prý v roce 2006 stal maskotem Old Navy. Olivia ve všech rolích vystupuje jako tmavovláska – její původní vlasy jsou však blond. Výjimku tvoří role servírky Alex v seriálu O.C.

Olivia ve známém seriálu O.C.

Ale zpátky na začátek. Olivia si svoji první roli odbyla v televizním seriálu Skin (2003), kde hrála Jewel Goodmanovou. Když zjistila, že seriál po roce končí, opustila natáčení a začala se věnovat svému osobnímu životu. Ještě tentýž rok potkala dokumentaristu Taa Ruspoliho, se kterým utekla a vzali se ve Washingtonském autobuse. Tehdy jí bylo jen devatenáct let, ale teprve nedávno požádala o rozvod. K rozchodu dodala, že „znakem dobrého manželství je partnerství a pocit, že stále inspirujete protějšek. Konec nemusí být tragédie, ale zůstat ve vztahu, který nefunguje, a být nešťastný – to je tragédie.“

Bisexuálky, kam se podíváš

To je samozřejmě dobrá zpráva pro všechny obdivovatele, a jen co vyšlo najevo, že se rozvádí, dostal ji bulvár zase na přední stránky časopisů. Olivia sama tvrdí: „Jsem opět zase připravená otevřít se pozvánkám na rande. Je to legrace, přátelé mi zase dávají užitečné rady, protože od mých devatenácti let se spousty věcí změnily.“

Ve druhé výraznější roli v teenagerském seriálu O.C. (2003) zaujala jako bisexuální servírka Alex, a díky svému vzhledu začala přitahovat nejen mužské publikum. Seriálové publikum tedy Olivii přijalo více než kladně, ale ani sama herečka netušila, že její nejslavnější role teprve přijdou.

Jako doktorka po boku Hugha Laurieho

Po boku Elishy Cuthbertové si zahrála v komedii Sexbomba od vedle, kde dostala maličkou roličku kamarádky Kellie. Za zmínku stojí i teenagerské drama Alpha Dog (2006), kde hrála třeba spolu s Brucem Willisem nebo Sharon Stone. A v romanticém dramatu Mezi mužem a ženou (2005) ztvárnila družičku hlavní postavy.

Vzhůru na mimozemšťany

Ovšem její hlavní role přišla až s lékařským seriálem Dr. House, kde se objevuje jako internistka Remy Hadleyová alias Třináctka. Tahle role byla opět bisexuální, a i přesto, že se připojila až ve čtvrté řadě seriálu, role jí naprosto sedla, a Třináctka pak dokonce dostala od producentů mnohem více prostoru k rozvoji. Těžce nemocná doktorka, kterou hraje, se společně s Hughem Lauriem alias Housem pokouší najít řešení, jak zlepšit svůj zpackaný život.

V roce 2009 si zahrála ve filmu s Jackem BlackemYear One, kde hrála princeznu Innanu. Komedie od Harolda Ramise sklidila různé ohlasy, ale Olivia už měla další angažmá jisté. Jednalo se především o fantasy Tron: Legacy, který měl být pokračováním filmu Stevena Lisbergera z roku 1982, ovšem většina diváků ho prohlašuje za skoro stejný, nebo dokonce i za remake.

Zde si Olivia zahrála válečnici Quorru, které se snažila vtisknout víc osobnosti. „Asi by bylo mnohem snazší zahrát ji jako svůdnou kočku, ale já chtěla ukázat mnohem zajímavější postavu, která není primárně jen sexy. Je to hlavně válečnice, takže je velmi vypracovaná, ale nemá žádný zájem o sblížení nebo dokonce o svádění hlavního hrdiny,“ řekla Wilde.

Olivia Wilde ve futuristickém filmu Tron: Legacy

Od 25. srpna uvidíte Olivii ve filmu režiséra obou Iron Manů, Jona Favreua, nazvaném Kovbojové a vetřelci po boku Daniela Craiga a Harrisona Forda. Zatím se zdá, že s oběma hereckými velikány zdatně udržuje krok, ačkoli je teprve na začátku svojí kariéry.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Olivia Wilde: Nejsem jen sexy panenka na hraní