Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Parta zlodějů ukradne nacistům drahé obrazy. Na akci dohlédne Clooney

Jaroslav Jičínský

Jaroslav Jičínský

13. 11. 2012

George Clooney se pouští do dalšího projektu, který bude táhnout před i za kamerou. Záda mu bude krýt konstelace velkých filmových hvězd.

FOTO: George Clooney The Good German

Clooney se do Německa 40. let vypravil již v Soderberghově Berlínském spiknutí. Zdoj: MagicBox

Bývalou hvězdu seriálu Pohotovost evidentně baví pomáhat filmům na svět i jinak než před objektivem kamery. Letos George Clooney produkoval novinku Bena Afflecka Argo, loni sklidil ovace se Dnem zrady, natočeným pod vlastní taktovkou. Již brzy se na režisérskou stoličku usadí znovu u válečného thrilleru The Monuments Men.

Jeho příběh nám představí skupinku historiků umění, kteří se pod vedením amerického důstojníka vydávají do válečného nacistického Německa zachránit umělecká díla, která Němci zabavili na jimi okupovaných územích. Jejich úkolem bude díky pečlivě promyšlenému plánu artefakty ukrást zpátky a dopravit je do spojeneckého zázemí.

Přečtěte si recenzi posledního filmu George Clooneyho, Den zrady

Do role lídra týmu obsadil režisér Clooney sám sebe, jeho spolupracovnici z francouzského odboje ztvární Cate Blanchett a v dalších rolích se ve snímku objeví takoví herci jako Daniel Craig, Bill Murray, Jean Dujardin, Hugh Bonneville či John Goodman. Georgeovi parťáci se před kamerou sejdou na začátku příštího roku s nadějí, že se jim podaří do jeho konce film uvést v kinech.

The Monuments Men budou po krimikomedii Zakázané ovoce a trilogii o lupiči Dannym Oceanovi další položkou v Clooneyho filmografii z žánru heist movie. Díky Georgeovu čuchu na projekty se patrně zrodí podívaná, která rozhodně bude stát za zhlédnutí.

The Monuments Men

Drama
USA, 2013

Režie: George Clooney
Hrají: George Clooney, Daniel Craig, Bill Murray, Cate Blanchett, John Goodman, Hugh Bonneville, Jean Dujardin, Bob Balaban

Premiéra: rok 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Parta zlodějů ukradne nacistům drahé obrazy. Na akci dohlédne Clooney