Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Machete, Nevinnost nebo Barneyho život

Jiří Hannich

Jiří Hannich

17. 10. 2011

Po týdnu TOPZINE.cz zase přináší představení několika nově vycházejících Blu-ray a DVD titulů. V hlavních rolích se vyskytují muži, kteří se snaží zachránit svou čest, potažmo ulevit svému srdci.

Nevinnost (ČR, 2011)

Půjde pan doktor do vězení? Zdroj: distributor filmu

Obvinění ze sexuálního zneužití se vyvrací velice těžko. Přijde-li s takovým nařčením čtrnáctileté děvče, rázem se na obviněného všichni dívají s neskonalým opovržením. Že byl do té doby uznáván jako vynikající dětský traumatolog, to jde okamžitě stranou. Jediná věta jednoduše změní všechno. Po kladně přijaté Kawasakiho růži je Nevinnost druhým psychologickým dramatem dvojice Hřebejk-Jarchovský, které se odehrává v současné době.

Žánr: Drama/Psychologický
Režie:
Jan Hřebejk
Hrají:
Aňa Geislerová, Ondřej Vetchý, Anna Linhartová aj.
Zvuk:
český (Digital Surround 5.1)
Titulky:
české pro neslyšící
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Noc je ještě mladá (USA/Německo, 2011)

Začalo to u regálu s kazetami... 

Komedie Noc je ještě mladá se vrací do roku 1988. Hlavní hrdina Matt Franklin pracuje v obchodě s videokazetami (žádná DVD, ani Blu-ray, ale opravdu filmy na páscích), kam jednoho dne přijde jeho největší láska ze střední, Tori. K Mattovu překvapení jej Tori pozve na party. Společně se svým kamarádem Barrym proto odcizí nablýskaný kabriolet a vzhůru do víru nočního života. Matt má konečně šanci získat dívku svých snů a změnit svůj život k lepšímu, smůla se mu ale stále lepí na paty.

Žánr: Komedie/Drama/Romantický
Režie:
Michael Dowse
Hrají:
Teresa Palmer, Topher Grace, Dan Fogler aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital na DVD nebo Digital Surround 5.1, DTS na Blu-ray)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Machete (USA, 2010)

Bývalý elitní agent, nyní nájemný vrah, jemuž říkají Mačeta, dostane za úkol zlikvidovat senátora prosazujícího přísný imigrační zákon. Místo shrábnutí balíku dolarů za další špinavou práci se však Mačeta nechá vlákat do pasti.

Vydává se tedy na krvavou cestu pomsty, během níž se musí vypořádat s armádou nemilosrdných zabijáků ve službách jednoho bohatého podnikatele. Snímek zaujme zběsilou akcí, stejně jako hvězdným obsazením: na obrazovce různě vystupují Danny Trejo, Robert De Niro, Jessica Alba, Lindsay Lohan, Steven Seagal či Michelle Rodriguez.

Žánr: Akční/Krimi/Thriller/Komedie
Režie:
Robert Rodriguez, Ethan Maniquis
Hrají:
Danny Trejo, Jessica Alba, Lindsay Lohan aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1 nebo DTS na Blu-ray)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Barneyho ženy (Kanada/Itálie, 2010)

Tuhle Barney začal balit na vlastní svatbě

Barney Panofsky zbožňuje ženy a moc rád se jim dvoří. Dokonce ani v manželském chomoutu mu nedělá problém vyznat lásku jiné dámě. Barneyho první manželství bylo krátké, přitom neskutečně bláznivé.

Na druhý pokus zkusil sňatek s upovídanou židovkou, která se vyžívá v nakupování. Už na svatbě se ale zamiloval do Miriam a rozhodl se ji získat za každou cenu. Barneyho pestrý život dokreslují jeho otec Izzy a rozmařilý nejlepší přítel Boogie, jehož záhadné zmizení nedá policii spát.

Žánr: Drama/Komedie
Režie:
Richard J. Lewis
Hrají:
Paul Giamatti, Dustin Hoffman, Rosamunde Pike aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Casablanca (USA, 1942)

Banální romantika, ovšem tak citlivě a vkusně natočená, že se stala ve světě filmu nezpochybnitelným kultem. Victora Laszla (nenechte se zmást maďarským jménem, ve filmu je prezentován jako český odbojář) a jeho ženu Ilsu pronásleduje gestapo.

Manželský pár proto přijede do Casablancy, kde žádá od Ricka Blaina, který ve městě provozuje známý noční podnik, falešné doklady na cestu do USA. Ilsa kdysi zlomila Rickovi srdce, nyní se mu nabídne výměnou za manželův bezpečný odjezd ze země. Casablanca byla oceněna třemi Oscary, včetně toho za nejlepší film.

Žánr: Drama/Romantický/Válečný
Režie:
Michael Curtiz
Hrají:
Humphrey Bogart, Ingrid Bergman, Leo White aj.
Zvuk:
anglický (Dolby Digital 1.0)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
film o filmu, upoutávka

Dále vychází: Vyjednavač, Základní instinkt, Dr. House (seriál), Šerifové, Sever a Jih II (seriál), Terminátor 2: Den zúčtování, Quo Vadis, Pojistka smrti, Čas hrdinů, Highlander, Kolekce Fimfárum (3 DVD) aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Machete, Nevinnost nebo Barneyho život