Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Kawasakiho růže na DVD: Minulé viny jen tak nezmizí aneb Jak naložit s dědictvím komunismu?

Jiří Hannich

Jiří Hannich

16. 5. 2010

!DVD! Jana Hřebejka máme především spojeného s Pelíšky, což byl snímek, jenž vyobrazoval komunistický režim a jeho postavičky spíše v humorném až laskavém duchu. Dílem Kawasakiho růže se však jeden z nejúspěšnějších českých režisérů současnosti posouvá zase o kousek dál a nabízí drama vyvolávající otázky, které stále tíží naši společnost.

Kawasakiho růže na DVD Zdroj: distributor filmu

Film

Psychiatr Pavel (Martin Huba) je uznáván nejen v rámci svého oboru, ale také jako bojovník proti komunismu. Strasti, které společně se svou chotí (Daniela Kolářová) zažíval za minulého režimu jsou předmětem dokumentu, na jehož natáčení se podílejí Pavlův zeť Luděk (Milan Mikulčík) a jeho tajná a následně odhalená milenka Radka (Petra Hřebíčková). Dokumentaristé se rozhodnou získat rovněž výpověď druhé strany, a tak se vydávají za bývalým důstojníkem StB Kafkou (Ladislav Chudík). Celým příběhem však výrazně pohne rozhovor se sochařem Borkem (Antonín Kratochvíl), který musel uniknout před nástrahami režimu až do Švédska.

>>> DVD si můžete za zvýhodněnou cenu 285 Kč pořídit zde <<<

Zvolený název představuje metaforické vyjádření mnohoúhelnatosti problematiky, jež je ve filmu nastíněna, stejně jako složitého skládání jednotlivých rovin příběhu v komplexní celek. Kawasakiho růže je totiž složitá japonská skládačka, tzv. origami. Snímek získal zajímavá ocenění: kromě ceny za nejlepší nesoutěžní film na festivalu v Berlíně také dvě sošky Českého lva pro Ladislava Chudíka a Danielu Kolářovou.

Kawasakiho růže na DVD Zdroj: distributor filmu

DVD

Disk nabízí interaktivní menu. Jeho prostřednictvím si vyberete jednotlivé scény.

Žánr: Drama

Stopáž: 95 minut

Režie: Jan Hřebejk

Hrají: Martin Huba, Ladislav Chudík, Daniela Kolářová, Milan Mikulčík, Petra Hřebíčková, Antonín Kratochvíl aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kawasakiho růže na DVD: Minulé viny jen tak nezmizí aneb Jak naložit s dědictvím komunismu?