Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na Blu-ray na prosinec 2012: Rebelka řádí v Total Recall

Jiří Hannich

Jiří Hannich

3. 12. 2012

V závěru letošního roku se na Blu-ray objevují novinky jako Total Recall, Svatá čtveřice, Bourneův odkaz či Rebelka. Ze starších snímků nelze nevyzdvihnout komedii Hoří, má panenko.

Tak jak to provedeme? (Svatá čtveřice) Zdroj: Bontonfilm

Total Recall (recenze, zajímavosti)

Tovární dělník Douglas Quaid si nechá své špiónské sny proměnit ve skutečné vzpomínky. Zásah do Douglasovy mysli se ale zvrtne, najednou přestane vnímat rozdíl mezi fantazií a realitou a ocitne se na útěku před policejními jednotkami vedenými nelítostným kancléřem Cohaagenem. Dostane se až k odbojové skupině, která nesouhlasí s Cohaagenovou vládou, a spolu s ní povstane za lepší svět.

V bonusech najdete tři filmy o filmu, řadu nepovedených záběrů, pohled na kaskaderské kousky i prodlouženou verzi filmu s komentářem režiséra Lena Wisemana. Ten do hlavní role obsadil Colina Farrella, vedlejší postavy pak svěřil Jessice Biel, Billovi Nighymu, Bryanu Cranstonovi a také své choti Kate Beckinsale (s tou již spolupracoval na sérii Underworld).

Total Recall, Sci-Fi/Akční/Dobrodružný/Thriller, USA/Kanada, 2012, 121 min., Režie: Len Wiseman, Hrají: Colin Farrell, Jessica Biel, Kate Beckinsale, Bryan Cranston, Bill Nighy

Vychází: 5. prosince

video
play-sharp-fill

Svatá čtveřice (recenze)

Dva páry se nudí v posteli. Když tedy vyjedou do Karibiku, vezmou tamní pobyt jako dobrou příležitost k sexuálnímu experimentu, jenž spočívá ve výměně partnerů. Co se stane na dovolené, to se přece nepočítá. Problém je, že stud a rozpaky jsou v mnoha ohledech daleko silnější než touha po novém milostném dobrodružství.

Divácky nenáročnou romantickou komedii s lechtivým humorem natočil Jan Hřebejk dle scénáře Michala Viewegha (jde o jeho vůbec první původní scénář). Natáčelo se na ostrově Salt Cay po dobu pouhých dvanácti dní.

Svatá čtveřice, Romantický/Komedie, ČR, 2012, 78 min., Režie: Jan Hřebejk, Hrají: Hynek Čermák, Jiří Langmajer, Marika Procházková, Viktorie Čermáková, Luděk Munzar

Vychází: 5. prosince

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=BhLZ7CFo6is[/youtube_660]

Rebelka (Brave, recenze)

Merida, zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor, se navzdory tradicím rozhodne jít svou vlastní cestou – chce získat kouzlo, jež by mělo navždy změnit její osud. Činy vzpurné princezny však rozpoutají v království chaos a běsnění.

Animované fantasy od Pixaru je inspirováno pohádkami bratří Grimmů a Hanse Christiana Andersena, též využívá motivy skotských legend. Jde rovněž o vůbec první pixarovku, v níž je hlavní hrdinkou žena.

Rebelka (Brave), Akční/Dobrodružný/Fantasy/Animovaný, USA, 2012, 100 min., Režie: Brenda Chapman, Mark Andrews, Hrají: Kelly Macdonald, Billy Connolly, Emma Thompson, Julie Walters, Kevin McKidd

Vychází: 5. prosince

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=CVNNP0SnDYY[/youtube_660]

Bourneův odkaz (The Bourne Legacy, recenzetrailer)

Tajný agent Jason Bourne sice zlikvidoval kontroverzní vládní program spolu s jeho tvůrci, šlo však jen o špičku ledovce, pod níž se ukrývá spletitá síť utajených operací. Jedna taková plánovaná akce má být na rozkaz Erica Byera, hlavy celého systému, okamžitě zlikvidována. Dva členové – agent Aaron Cross a vědkyně Marta Shearing – však přežijí a pustí se s Byerem do války.

Tento akční thriller představuje další střípek do série o agentu Bourneovi, tentokrát se ale poprvé odehrává bez Bourneovy účasti. Představitel nového agenta Crosse Jeremy Renner je ale také tvrďák, což jednoznačně vtiskl i své postavě. Slušné herecké výkony rovněž předvádějí Rachel Weisz v roli Crossovy kolegyně Marty a Edward Norton jako nesmlouvavý šéf Byer. V pátém díle by snad měli Bourne a Renner spojit síly, tak uvidíme…

Bourneův odkaz (The Bourne Legacy), Akční/Dobrodružný/ Thriller/Mysteriózní, USA, 2012, 134 min., Režie: Tony Gilroy, Hrají: Jeremy Renner, Rachel Weisz, Edward Norton, Oscar Isaac, Joan Allen

Vychází: 10. prosince

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=xOQAkmCuS5g[/youtube_660]

Hoří, má panenko

Třetí celovečerní snímek Miloše Formana diváka zavádí na požárnický ples kdesi v podkrkonoší. Během jednoho večera, kdy je na programu klasická tancovačka, ale také soutěž o královnu krásy či tombola, se odhalují negativní stránky lidské povahy. Na Formanově bále (režisér a jeho kolegové přitom vycházeli z reálného prostředí) se to jen hemží pitoreskními postavami, tudíž nemůže být nouze ani o jiskrné dialogy a kousavý humor.

Snímek vychází na Blu-ray společně s knihou, která obsahuje pohled na proces restaurování filmu, veškeré tvůrčí peripetie (včetně bližších informací o Carlo Pontim, producentovi filmu, který ale nakonec od projektu odstoupil), dějiny hasičství a politické pozadí filmu. Samotný disk je ještě obohacen o několik interview s tvůrci filmu.

Hoří, má panenko, Komedie, Československo/Itálie, 1967, 73 min., Režie: Miloš Forman, Hrají: Jan Vostrčil, Josef Šebánek, Milada Ježková, Ladislav Adam, Vratislav Čermák

Vychází: 12. prosince

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=fZq9nwx9WRE[/youtube_660]

Dále vychází:

Mlčení jehňátek (USA, 1991)
Tora! Tora! Tora! (Japonsko, 1970)
Terminátor 1-4 Blu-ray kolekce
Rocky 1-6 Blu-ray kolekce

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na Blu-ray na prosinec 2012: Rebelka řádí v Total Recall