Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Animované filmy od Pixaru: Barvičky, úsměv a několik miliard dolarů

Veronika Jílková

Veronika Jílková

18. 2. 2010

 

Ach ty krásné barvičky, úsměv od ucha k uchu, rychlé běhy, vysoké skoky a vtipné poznámky. To vše mají na starosti tvůrci animovaných filmů z Pixaru, kteří potěší nejen dětské duše, ale i dospělé.

Světoznámá a opravdu výdělečná produkce Pixar (Pixar Animation Studios) je filmové studio, které bylo několikrát oceněno Oscarem. Založil ho Steve Jobs v roce 1986. Dřív ovšem neslo název Lucasfilm a Steve ho za 10 miliónů dolarů odkoupil od George Lucase. To se vyplatilo a 24. ledna 2006 souhlasila společnost The Walt Disney Company s odkoupením celé firmy Pixar za 7,4 miliardy dolarů. Prodej byl dovršen 5. května 2006.

A jaké snímky má vlastně Pixar na kontě? Je to Hledá se Nemo, Toy Story a Toy Story 2, Život Brouka, Příšerky s.r.o., Úžasňákovi, Auta, Ratatouille, Vall-i a Vzhůru do oblak.

V přípravě jsou filmy: Toy Story 3 (2010; více informací + trailer tady), Cars 2 (2011), The Bear and the Bow (2011) a Newt (2012).

Ovšem Pixar se pohybuje i v krátkých filmech, jako je například Únos (2006), Sen o klaunovi (1987) nebo Sim Salabim (2008).

V roce 2007 se podařilo natočit dokumentární film Příběh Pixaru. V dokumentu se popisuje nejen to, jak studio vznikalo a jak se vyvíjelo, ale uvidíme tu i několik tváří jako například osobnosti Tim Allen, Brad Bird, Loren Carpenter, Randy Cartwright, Ed Catmull, Diane Disney nebo Roy Edward Disney.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Animované filmy od Pixaru: Barvičky, úsměv a několik miliard dolarů