Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: White House Down, Liberace!, R.I.P.D. a další

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

18. 7. 2013

Tento týden naše kina nečeká nic nového. Největší událostí týdne bude asi film Liberace! od kontroverzního Stevena Soderbergha. Zaujme možná taky White House Down, kde bude už posté v ohrožení bezpečnost amerického prezidenta.

Michael Douglas v Soderberghove snímku Liberace! Zdroj: distributor filmu

Michael Douglas v Soderberghově snímku Liberace! Zdroj: EEAP

Liberace! (Behind the Candelabra)

Nový snímek Stevena Soderbergha nám přiblíží život známého pianisty a baviče Valentina Liberaceho (Michael Douglas) a jeho lásky Scotta Thorstona (Matt Damon). Snímek se především snaží ukázat Liberaceho radostnou povahu, zároveň však upozorňuje i na jeho homosexualitu, kterou se snažil za každou cenu ututlat.

Natáčení filmu bylo původně plánováno už na rok 2008, ale Douglas náhle onemocněl rakovinou, a tak se s celým projektem muselo počkat. Chvíli si dokonce Soderbergh pohrával s myšlenkou, že by jeho roli převzal Robin Williams, od této teorie však později upustil.

video

White House Down

Roland Emmerich znovu míří na srdce milovníků akčních katastrofických či konspiračních filmů. Tentokrát ve svém snímku zaútočí na Bílý dům a v ohrožení bude i sám prezident Spojených států (Jamie Foxx). Celý osud USA se tak octne v rukou obyčejného policisty Johna Calea (Channing Tatum), který bude muset hlavu státu uchránit.

Emmerich, pověstný svým puntičkářstvím, nechal zbudovat v ateliéru přesnou kopii až 65 procent Bílého domu. Také byl údajně velmi nadšený, když zjistil, že Channing Tatum se většiny kaskadérských scén ujme sám a nenechá se zastupovat.

video

R.I.P.D.-URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (R.I.P.D.)

Poté, co je detektiv Nick Walker (Ryan Reynolds) zastřelen, se ocitá v jakémsi policejním nebi, kde jej důstojnice v podání Mary-Louise Parker přidělí k oddělení URNA – Útvaru rozhodně neživých agentů. Ti mají za úkol vrátit se zpátky na Zem a odstranit ze světa padouchy, kteří již mají být dávno mrtví.

Nick je přiřazen k šerifovi Royi Pulsipherovi (Jeff Bridges), který jej seznámí se spoustu zajímavostí.  Například s tím, že agenti útvaru URNA vystupují na Zemi s jinou identitou. To už se ale blíží na svět velká bezpečnostní krize a agenti musí do práce.

video

Italský klíč (The Italian Key)

Finský snímek, který míří do našich kin, sleduje osud devatenáctileté dívky, která osiřela a jako dědictví získala starý klíč. Díky němu se dostane do vily v Itálii, kde se seznámí se spoustou záhad, které se motají kolem její rodiny.

Celý film je doprovázen hudbou talentovaného finského skladatele Tuomasa Kantelinena, který je nositelem několika prestižních cen. Film je zároveň celovečerním debutem režisérky Rosy Caro.

video

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: White House Down, Liberace!, R.I.P.D. a další