×
TOPZINE.cz

Nejlepší filmy roku 2011 podle Tarantina. Vykašlete se na Oscary

FOTO: Woody Allen

Rok 2011 byl opravdu štědrý na očekávané filmové trháky, ale i na netradiční filmy. Lámete si hlavu nad tím, který snímek byl nejlepší? Pak by vám mohl pomoci nedávno zveřejněný seznam TOP 11 filmů podle Quentina Tarantina.

Quentin Tarantino
Magor z videopůjčovny Quentin Tarantino, Zdroj: youtube.com

Pokud jste byli zavaleni seznamy nejlepších filmů, které vyšly během několika posledních týdnů, nikdo vám to nemůže mít za zlé. Vyšlo jich opravdu nepřeberně, nicméně nyní je tu ještě jeden seznam TOP filmů. Tentokrát ale od zdroje, kterému můžete důvěřovat: od Quentina Tarantina.

Přečtěte si o Tarantinově novém spaghetti westernu Django Unchained

A jak se dalo očekávat, tento seznam obsahuje více než jedno překvapení. Zapomeňte na filmy, které už mají nějakou tu nominaci na Oscara, třeba Děti moje nebo Můj týden s Marilyn. Co takhle Zrození Planety opic a Tři mušketýři místo toho?

Zajímavé je i první místo v žebříčku, kde je hit Půlnoc v Paříži od Woodyho Allena. Není to ale až tak podivné, když si uvědomíte, že Tarantino a Allen jsou známí především pro své složité a vtipné dialogy. A Tarantinova láska k podvratným akcím je zase dobrým důkazem, proč si vybral u nás méně známý Útok na věžák o mimozemšťanech a snímek o politickém krveprolití od Kevina Smithe Red State.

Woodyho Allena Tarantino zbožňuje, Zdroj: distributor filmu

Samozřejmě, že se Tarantino nemohl omezit jen na jeden žebříček a musel přihodit ještě další doplňkový seznam ostatních filmů, které se do jednoho nevešly. Pokud vás zajímají i nejlepší režiséři podle Tarantina, mrkněte na jeho oficiální webové stránky.

Tarantinova TOP jedenáctka pro rok 2011

1. Půlnoc v Paříži (Midnight In Paris)
2. Zrození Planety opic (Rise Of The Planet Of The Apes)
3. Moneyball
4. Kůže, kterou nosím (The Skin I Live In)
5. X-Men: První třída (X-Men: First Class)
6. Znovu a jinak (Young Adult)
7. Útok na věžák (Attack The Block)
8. Red State
9. Warrior
10. The Artist / Our Idiot Brother (remíza)
11. Tři mušketýři (The Three Musketeers)Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..