Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Návštěvnost kin v USA: Croodsovi vedou, na záda jim dýchá prezident Eckhart

Animovaná rodinka Croodsových vpadla do kin a zároveň hned i na nejvyšší místo žebříčku návštěvnosti kin v USA. Příběh ze života pravěké famílie se může pyšnit titulem prvního letošního animovaného hitu. Jak se vedlo dalším filmům?

FOTO: Croodsovi

Ačkoliv mají jen kyje a živí se lovem mamutů, vydělali členové této rodiny o víkendu v amerických kinech nejvíce. Zdroj: Bontonfilm

Croodsovi, kteří jako animák po delší době sklízejí úspěch i u kritiky, vynesli ve svém startovním víkendu tržby ve výši necelých 45 milionů dolarů. Producenti, mnoucí si s takovými čísly ruce, nejspíš budou chtít na takový úspěch navázat, takže patrně jsme svědky vzniku nové animované filmové série.

Oslavy pravděpodobně vypuknou také u tvůrců thrilleru Pád Bílého domu, který se dostal v žebříčku na druhou příčku, rovněž za svůj premiérový víkend. Bodyguard Gerald Butler spolu s prezidentem Aaronem Eckhartem utržili 30,5 milionu dolarů.

Na třetím místě se na bedně stále drží fantasy pohádka Sama Raimiho Mocný vládce Oz, která si na konto za uplynulý víkend připsala dalších 22 milionů. James Franco evidentně diváky do kin přitahuje, neboť snímek Spring Breakers, v němž také ztvárnil hlavní roli, se v posledním týdnu vyšplhal z 27. místa na 6. pozici.

Čtvrtou příčku drží překvapení z minulého týdne, thriller The Call, jemuž vévodí Halle Berry. Páté místo znamená slušný nástup pro komediální novinku Admission s Paulem Ruddem a Tinou Fey v hlavních rolích.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=165 /]

Tento týden bude kandidátem na žebříčkové výšiny pokračování akční sci-fi G. I. Joe 2: Odveta s Dwaynem Johnsonem a Brucem Willisem. Do kin ho doprovodí snímek Za borovicovým hájem přinášející souboj Ryana Goslinga a Bradleyho Coopera nebo sci-fi o mimozemské invazi Hostitel.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost kin v USA: Croodsovi vedou, na záda jim dýchá prezident Eckhart