Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2023

Mezi ploty v Praze: Co si nenechat ujít z divadelního programu?

Redakce

Redakce

21. 5. 2012

O víkendu 25. a 26. května opět ožije bohnický areál v Praze nejrůznějším uměním. Diváky čeká bohatý divadelní program, a to jak jednotlivců, tak skupin. Nebudou chybět ani inscenace známých divadel.

FOTO: Denně

Divadlo Na zábradlí překvapuje vždy. Tentokrát ve hře Denně Zdroj: nazabradli.cz

Každým rokem je na festivalu Mezi ploty, který pořádá Psychiatrická léčebna Bohnice, k vidění mnoho divadelních projektů, o kterých se člověk normálně ani nemusí dozvědět. Vedle velkých divadel můžete poznat i menší divadelní soubory, které často nemají vlastní stálou scénu. Navíc kdy jindy se poštěstí, že například brněnské HaDivadlo přijede až do Prahy?

Poníci slabosti

Už v sobotu je na programu několik známých divadelních scén. Divadlo Na zábradlí se chystá do bohnického sálu přivézt detektivní hru Denně, kde v hlavních rolích vystupují Petr Čtvrtníček, Miloslav Mejzlík nebo Igor Chmela. Jak napovídá podtitul hry, Poníci slabosti, nepůjde o žádnou tradiční inscenaci. Naopak čekejte nečekané zvraty, špetku kabaretu a jak je u Divadla Na zábradlí typické, dávku humoru, při kterém tuhne úsměv.

FOTO: Ha Divadlo

Modelka XXL se učí jíst sushi Zdroj: HaDivadlo

Nepříliš známé občanské sdružení Partida ve spolupráci s příliš známým Žižkovským divadlem Járy Cimrmana představí hru Central Park West amerického dramatika Woodyho Allena. Jednoaktovka o lásce, nevěře a intrikách je navzdory svým tématům nejlepší možností, jak se pobavit.

Co ukáže Modelka XXL?

Aby toho v sobotu nebylo málo, můžete navštívit představení již zmiňovaného brněnského HaDivadla. To do Prahy přiveze hru se zajímavým názvem Modelka XXL aneb Moje stehna v proklatým detailu. Jde o one-woman-show, která útočí na dnešní chápání ideálního těla, což se vždy vejde do rozměrů 90-60-90. Jak se hlavní postava Venda (v podání Vandy Drozdové) vypořádá s faktem, že do této kategorie nebude nikdy patřit, uvidíte už v brzkém sobotním odpoledni.

K vidění bude i muzikál

Určitě se vyplatí zhlédnout inscenaci, kterou připravili mladí herci Pražské konzervatoře ve spolupráci s hudebním oddělením. Na programu mají adaptaci slavného muzikálu Malované na skle od Ernesta Brylla, který z polského originálu přeložil Jaromír Nohavica.

Pražská konzervatoř

Pražská konzervatoř se představí s muzikálem Malované na skle Zdroj: divadlokonzervatore.cz

Vedle velkých ryb zmiňme inscenaci jednoho z amatérských souborů. Divadlo Akorát si pro diváky připravilo komediální drama Bez roucha anglického dramatika Michaela Frayna o tom, co se všechno může stát v jednom prázdném domě.

Nepřehlédněte: Na co lákají Shakespearovské slavnosti 2012?

Nedělní program bude na druhou stranu ve znamení Stand-up show a kabaretů. Divadlo Sklep vystoupí ve večerních hodinách se sklepáckou besídkou, různorodé umění přijede ukázat Kabaret Calembour a Červená trojka.

Na kryté divadelní scéně se pak v průběhu odpoledne vystřídá řada hudebních, tanečních a pantomimických čísel. Mimo jiné můžeme vyzdvihnout například Annu Polívkovou a její paní Vltavskou, taneční performaci Veselé skoky nebo PřeceDance.

PřeceDance

Nová moderní skupina PřeceDance vystoupí v neděli odpoledne Zdroj: PřeceDance

Nebude chybět ani Národní divadlo, které se představí s inscenací Nezlobíš se…? v hlavních rolích s Lubou Skořepovou a Jaromírou Mílovou, ani divadelní Mekka Brňanů Husa na provázku, která uvede inscenaci Trosečník III.

Festival nezapomíná ani na malé diváky, které potěší Pohádka o pračlovíčkovi olomouckého divadla Tramtárie, divadlo Kaká s Ošklivým káčátkem nebo divadelní spolek TY-JÁ-TR s originálním ztvárněním Werichova Fimfára.

TOPZINE.cz doporučuje:

sobota 26. května

13:00 Modelka XXL aneb Stehna v proklatým detailu, HaDivadlo, Brno

14:20 Bez roucha aneb sardinky na scénu, Divadlo Akorát, Praha

15:30 Central park west, Partida o.s. a Žižkovské divadlo Járy Cimrmana, Praha

17:30 Malované na skle, Divadlo Pražské konzervatoře

20:50 Denně, Divadlo Na zábradlí, Praha

neděle 27. května

13:00 Paní Vltavská, Anna Polívková

14:30 Trosečník III., Husa na provázku, Brno

15:00 Nezlobíš se…?, Národní divadlo, Praha

17:40 Fimfárum, TY-JÁ-TR, Praha

20:00 Besídka divadla Sklep, Praha

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mezi ploty v Praze: Co si nenechat ujít z divadelního programu?