Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Shakespearovské slavnosti 2012: Chystá se Richard III. v režii Martina Huby

Foto: režisér Martin HubaPodle prvních informací odstartují Letní shakespearovské slavnosti 26. června 2012. Premiérou bude historická hra Richard III. a na režisérskou židli usedne Martin Huba.

Foto: režisér Martin Huba

Režisérem nové premiéry bude slovenský divadelník Martin Huba Zdroj: Divadlo v Řeznické

Venku to vypadá, že zima teprve začala, tvůrce Letních shakespearovských slavností (LSS) už ale naplno zaměstnávají myšlenky na léto. TOPZINE.cz vám přináší první aktuality.

Stejná hra, jiný režisér

Letošní premiérou bude Richard III., Shakespearova historická hra s prvky tragédie, spletitým dějem a slavným zvoláním: „Království za koně!“. Hru, která se v režii Mariána Pecka vloni představila v rámci slovenských LSS v Bratislavě, uvidí čeští diváci v jiném nastudování.

Nepřehlédněte rozhovor s režisérem Martinem Hubou

Post režiséra již potřetí obsadí slovenský herec a režisér Martin Huba. V roce 2002 pro LSS vytvořil dnes již kultovního Krále Leara s Janem Třískou v titulní roli, o dva roky později režíroval neméně úspěšnou inscenaci Romeo a Julie.

Foto: Jan Tříska jako Král Lear

Martin Huba zrežíroval pro Shakespearovky v roce 2002 kultovního Krále Leara s Janem Třískou Zdroj: Agentura Schok

Obsazování hereckých rolí pro Richarda III. právě probíhá. Jisté zatím je, že si Martin Huba ke spolupráci přizve své oblíbené kolegy. Jedním z nich je například kostymér Milan Čorba, který pro Shakespearovky oblékl postavy v Králi Learovi a Veselých paničkách windsorských.

Dalším spolupracovníkem bude Králem Learem prověřený scénograf Jozef Ciller. Hudbu k Richardovi III. složí Jan P. Muchow, který s Letními shakespearovskými slavnostmi letos spolupracuje potřetí v řadě (Jindřich IV., Zkrocení zlé ženy).

Kromě letošní premiéry Richarda III. se počítá s reprízami komedie Zkrocení zlé  ženy, historického Jindřicha IV. či divácky oblíbených Veselých paniček windsorských. Vstupenky na LSS 2012 budou v předprodeji od poloviny dubna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Shakespearovské slavnosti 2012: Chystá se Richard III. v režii Martina Huby