×
TOPZINE.cz

Mezinárodní den tance 2012: Polívková a Medvecká zatančily v Altě

FOTO: Mezinárodní den tance Studio Alta
Eva Vrbková jakoby vypadla z hudebního klipu Erica Prydze Call on me Zdroj: Studio ALTA

Mezinárodní den tance se slaví už od roku 1982. Letos se tančilo na několika místech České republiky. Jedním z nich bylo i holešovické Studio Alta, kde se k oslavám připojily také herečky Anna Polívková a Taťjana Medvecká.

Eva Vrbková jakoby vypadla z hudebního klipu Erica Prydze Call on me. Zdroj: Studio Alta

Když herci tančí, tak by mohl znít název večera v holešovickém Studiu Alta, který proběhl k Mezinárodnímu dni tance.

První performanci představila Eva Vrbková. Groteskní pohyby s výraznou mimikou doplnila vlněním těla uprostřed obručí. Úspěšně synchronizovala kroužení obručí s pokusem nalíčit se nebo vypít si v klidu šálek kávy.

Čtěte také: Slavíme Mezinárodní den tance

Po náročně vyhlížejícím kusu následovalo pokoukáníčko pro pány, které připomnělo, že mezi taneční pohyby patří také striptýz. Mladou opálenou blondýnku zabalil kouř do takřka neproniknutelného oparu. Potemnělá světla vytvořila poetickou atmosféru s nádechem nahoty.

FOTO: Mezinárodní den tance Studio Alta
Petr Vančura (v popředí) vtipně připodobnil americkou kulturu.

Nejkontroverznější taneční aktovku předvedl Petr Vančura. Šlo o parodii amerického kulturního stereotypu a Vančura se vtipně trefoval zvláště do Madonny. V černých tangách a punčochách věrohodně napodobil pohyby americké popové zpěvačky a návštěvníci jeho performanci hodnotili jako jednu z nejzdařilejších.

„Madonna Vančura, protože to byla taková krásná povrchní bulvární show,“ odpověděla Marcela na otázku TOPZINE.cz, která z věcí se jí líbila nejvíce. „Mně se nejvíce líbily dvě věci, a to Madonna Vančura, protože to bylo zvláštně snivé a hezky vizuální, a Eva Vrbková s obručemi, protože mi to přišlo absurdně groteskní a humorné,“ potvrdila zajímavost Vančurovy Madonny Monika.

FOTO: Mezinárodní den tance Studio Alta
Anna Polívková se vlnila v rytmu Smetanovy Vltavy.

Krásu netradičního hudebního podkladu a příběhu s více divadelními prvky propojila herečka Anna Polívková. Z rozpačitého malého potůčku se za zvuků Smetanovy Vltavy proměnila před zraky diváků v divokou a nepředvídatelnou řeku.

Podívejte se: Lenka Bartůňková tančí Lágrimu

„Vltavka je reálná postava. Po pás stávala ve Vltavě a nic ji nedokázalo tak rozohnit. Jde o součást představení Případy doktora Toureta, což hrajeme s VerTeDance v divadle Ponec,“ vysvětlila TOPZINE.cz výběr tanečního představení Polívková.

FOTO: Mezinárodní den tance Studio Alta
Charakteristickou barvou Taťjany Medvecké se stala bílá.

Jedním z posledních účinkujících byla herečka Taťjana Medvecká, která celá v bílém prokázala taneční um. Ač herečka, její pohyby byly ladné a ladily oku. Obličej charakteristickou barvou připomínal mima. Medvecká si pohrála s nekonečně dlouhým šálem a následně se vrátila zpět mezi čtyři bílé stěny psychiatrické léčebny.

Každý návštěvník si ze Studia Alta odnesl individuální zážitek. Jedna performance za druhou byla jedinečná. Jednotlivé kusy byly více či méně alternativní a podle toho, jak promyšleně si dokázaly pohrát s fantazií, je diváci také chápali, nebo nechápali.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..