Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

RECENZE: Cabaret Calembour pobaví skvělým humorem v Divadle Kampa

Jana Kumherová

Jana Kumherová

7. 5. 2012

FOTO: Cabaret CalembourInscenace Cvidoule di Campo zaručeně zvedne náladu. Diváky přenese zpět do slavné éry kabaretů a divadel malých forem. Scénář je bohatý na vděčné vtipy a originální texty písní zaručeně rozesmějí. Potěší i přátelský a komorní přístup účinkujících k publiku.

FOTO: Cabaret Calembour

Ústřední trojicí Cabaretu Calembour je Igor Orozovič, Milan Šotek a Jiří Suchý z Tábora Zdroj: Cabaret Calembour

Autorská inscenace vzešla z dílny občanského sdružení Cabaret Calembour. Organizaci založili spolužáci z DAMU, kteří si k této malé formě sem tam odskakují z velkého divadla. Činoherní katedru opustili v roce 2009/2010 Milan Šotek jako dramaturg, Igor Orozovič a Jiří Suchý z Tábora coby herci.

V  představení najdete vtipné výstupy, původní písně i klasickou kabaretní aktovku. Humor je blízký tvorbě Semaforu a je zároveň ukázkou povedené situační komedie. Se svými hlubokými potížemi se účinkující přirozeným způsobem obracejí na diváky a přívětivě s nimi komunikují.

Dění na jevišti Divadla Kampa plyne s obdivuhodnou lehkostí, ačkoli se zdá, že herci neustále bojují s nějakými nečekanými a těžko řešitelnými problémy. Třeba ve chvíli, kdy jeden z nich omylem vytvoří loutku kašpárka. Před tímto nerozvážným činem si ale neuvědomí, že jsou všichni absolventi činohry, a tudíž nemají nikoho, kdo by s figurkou dovedl zacházet.

FOTO: Cabaret Calembour

Cabaret Calembour místy využívá velmi originální rekvizity

Kromě tří zakladatelů se na pódiu objevuje i Lucie Polišenská a Klára Klepáčková. První z jmenovaných vystupuje převážně v první části večera, kdy dotváří kabaretní výstupy. Klára Klepáčková zase ztvárňuje jednu z hlavních postav muzikálové aktovky, která se odehraje v druhé půlce.

Čtěte také: Zasmějte se z předstírání. Spílání publiku 2010 v Komedii

Dramatický vstup ukazuje zábavným způsobem těžkosti, které občas život přichystá. Příběh odehrávající se převážně ve firmě Čalouník a dcera nám představuje rozvernou dívku, jejího panovačného otce a nápadníka, který si na děvče dělá zálusk. Jednoaktovka s názvem SUKNA je zlatým hřebem Cvidoule di Campo.

FOTO: Cabaret Calembour

Kabaretní aktovka SUKNA je tečkou za celým vystoupením

Hudbu hraje naživo orchestr Cabaretu Calembour složený ze čtyř členů a zazpívají všichni herci. Chytlavé melodie doplňují velmi nápadité texty, které nemusejí mít strach o přízeň publika.

O přesvědčivost se postarají skvělé výkony a nadšení čerstvých absolventů herecké školy. Kulisy i kostýmy jsou místy civilní, místy zase dokreslují až ulítlou atmosféru představení.

Z představení Cvidoule di Campo je navíc patrné, že ho účinkující vytvořili sami pro sebe. Slova i role jim perfektně pasují na tělo. Cabaret Calembour se může pyšnit skvělým ztvárněním i originálním dílem, které můžete zhlédnout pouze v jejich podání.

FOTO: Cabaret Calembour

Cvidoule di Campo není jedinou autorskou inscenací Cabaretu Calembour

Kromě Cvidoule di Campo má Cabaret Calembour ve svém repertoáru ještě představení Čertovská kvidoule spojené s aktovkou Borůvčí. Za tuto inscenaci obdržel spolek cenu Český tučňák 2010. V červnu se dostane na obrazovky prostřednictvím cyklu České televize s názvem Zveme vás do divadla. Kromě toho se diváci mohou v říjnu těšit na další premiéru, tentokrát s názevm Kvidoule 3+KK.

Cvidoule di Campo (Cabaret Calembour)

Divadlo Kampa

Autoři: Milan Šotek, Igor Orozovič a Jiří Suchý z Tábora

Hrají: Klára Klepáčková, Igor Orozovič, Lucie Polišenská, Jiří Suchý a Milan Šotek

Orchestr: Kristýna Faragová/ Anežka Beščecová, Jan Drbohlav, Petr Zimák a Zdeněk Dočekal

Hodnocení: 80 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Cabaret Calembour pobaví skvělým humorem v Divadle Kampa