Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2023

Český tučňák 2012: Přihlaste se a získejte 100 000 na svůj projekt

Anna Kottová

Anna Kottová

21. 4. 2012

Festival pro mladé talentované umělce do 30 let přijímá přihlášky do soutěže. Vítěz každé ze čtyř kategorií získá 100 000 korun.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cesky-tucnak/]

Festival Český tučňák vznikl na podporu mladých umělců, kteří mají problém s financováním svých projektů nebo dostat se do povědomí veřejnosti.

Vojta Kotek, umělecký ředitel festivalu, k tomu dodal: „My podporujeme mladé talenty, protože Mladý maso má svou cenu a tou je Český tučňák. Chceme, aby to byla cena od mladých pro mladé.“

Pokud do 10. června přihlásíte svůj projekt v kategorii Mladé divadlo, Mladý film, Mladá hudba nebo Mladé výtvarno, můžete získat hlavní cenu, kterou je letos poprvé finanční odměna 100 000 korun.

Nápad na udílení sošek Českého tučňáka vznikl už v roce 2006. První oficiální předávání proběhlo až o tři roky později, kdy se patronkou festivalu stala režisérka Alice Nellis.

Soutěž probíhá ve dvou kolech. V prvním neveřejná porota složená z uznávaných kulturních osobností vybere z přihlášených prací pět postupujících finalistů z každé kategorie. Porota se v každé kategorii skládá ze tří členů. Předsedy poroty a patrony v loňském roce byli Miroslav Táborský, Jiří Bartoška, Lenka Dusilová a David Vávra.

FOTO: Český tučňák

Pět kluků pořadá festival pro mladé umělce. Jan Melíšek, Petr Oplatka, Vojtěch Kotek, Jiří Černý a chybí ještě Luboš Veselý Zdroj: Český tučňák

Druhé kolo je pak veřejné. Hlasují diváci přímo na festivalu a na webových stránkách Českého tučňáka. Čtvrtý ročník festivalu proběhne od 8. do 10. listopadu v holešovické La Fabrice. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání karbonových sošek se uskuteční 12. listopadu na Nové scéně Národního divadla.

Festival Český tučňák 2012

Kdy: 8. – 10. listopadu

Kde: holešovická La Fabrika

Vyhlášení vítězů: 12. listopadu na Nové scéně ND

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Český tučňák 2012: Přihlaste se a získejte 100 000 na svůj projekt