Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové tipy v kinech: Nespoutaný Django a O myšce a medvědovi

Redakce

Redakce

17. 1. 2013

V tomto týdnu se kinech objeví dva filmy tak rozdílné, jak je to jen možné. Čeká nás totiž nový snímek plný akce od Quentina Tarantina Nespoutaný Django a rodinný animák O myšce a medvědovi.

Tarantino udělal z večného 'klaďase' DiCapria protentokrát prvotřídního záporáka   Zdroj: Falcon

Tarantino udělal z večného “klaďase“ DiCapria protentokrát prvotřídního záporáka. Zdroj: Falcon

Nespoutaný Django (Django Unchained, recenzetrailer)

Nespoutaný DjangoDlouho se vědělo, že kultovní režisér Quentin Tarantino, u něhož není třeba připomínat jeho slavná díla, má slabost pro zvláštní filmové odvětví, pro tzv. spaghetti westernyTarantino se svým novým snímkem dost možná zařadil po bok těch nejslavnějších děl v tomto specifickém žánru. K ruce měl obří rozpočet, o jakém se mohlo jeho předchůdcům jen zdát. Když k tomu navíc připočteme hvězdné obsazení (Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Samuel L. Jackson) a podíváme se na hodnocení kolegů ze zahraničí, je jasné, že nás čeká parádní film.

Dr. Schultz, bývalý zubař, nyní lovec lidí, potká Djanga a vykoupí ho z jeho otroctví, pokud se mu povede dopadnout vraždící sourozence Brittlovy. Navíc má šanci dostat ze zajetí svou ženu, kterou má na svých plantážích obávaný farmář. Je jasné, že se to neobejde bez spousty násilí, krve a hlášek.

Nespoutaný Django (Django Unchained), Western / Akční / Drama, USA, 2012, 165 min, Režie: Quentin Tarantino, Hrají: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Samuel L. Jackson, Walton Goggins

video
play-sharp-fill

O myšce a medvědovi (Ernest & Celestine)

plakát O myšce a medvědoviPříběh vypráví o medvědu Ernestovi, který je tak trochu jiný než ostatní věčně zamračení medvědi. Je to chudý hudebník, který by rád rozdával radost, i když má sám hluboko do kapsy a je věčně hladový. Při hledání něčeho k snědku chytí myšku Celestinu, která s ním uzavře dohodu, že mu ukáže tajnou skrýš plnou sladkostí, pokud mu sama neskončí v žaludku. Zprvu pouhá dohoda se postupně rozroste v nerozlučné přátelství.

Na snímku je mimo osobitého stylu animace zajímavé i to, že se na něm režijně podílela hned tři jména francouzského filmu: Stéphane Aubier, Vincent Patar a Benjamin Renner.

O myšce a medvědovi (Ernest & Celestine), Animovaný/Rodinný, Francie, 2012, 80 min, Režie: Stéphane Aubier, Vincent Patar, Benjamin Renner, Hrají (v českém znění): Ladislav Županič, Anna Nemčoková, Radana Herrmannová, Jiří Plachý, Zdeněk Mahdal

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=sBnSopKsUyU[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové tipy v kinech: Nespoutaný Django a O myšce a medvědovi