Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Quentin Tarantino končí s filmováním. Už jen tři filmy a dost

Jaroslav Jičínský

Jaroslav Jičínský

26. 11. 2012

Režisér, jehož černohumorné gangsterky vyznávají někteří diváci jako Písmo svaté, si na nedostatek fanouškovské přízně nemůže stěžovat. Před několika dny však přišel s překvapivým prohlášením.

OBR: Quentin Tarantino

Quentin Tarantino svým prohlášením příliš fanoušků nepotěšil. Zdroj: youtube.com

Filmové publikum už několik měsíců netrpělivě vyhlíží lednovou premiéru nejnovějšího snímku Quentina Tarantina, Nespoutaný Django. Proslulý režisér se však nedávno nechal slyšet, že bude patřit k jeho posledním výtvorům a režisérskou taktovku v nedaleké době pověsí na hřebík.

„Nechci se zařadit mezi režiséry v důchodovém věku,“ prohlásil Tarantino v rozhovoru pro časopis Playboy. „Režiséři na sklonku kariéry už nezrají a ani se nezlepšují. Naopak nejhorší kousky z jejich filmografie jsou obvykle čtyři poslední.“

Podívejte se na trailer nového Tarantinova snímku, westernu Nespoutaný Django

Kultovní filmař také prozradil, kolik projektů má ještě v plánu připravit: „Bylo by fajn mít na kontě 10 snímků. Chci, aby moje umělecká dráha měla nějaký cíl a konec.“ Premiérový Nespoutaný Django bude sedmým Tarantinovým tvůrčím počinem, můžeme tedy od něj očekávat ještě tři další projekty.

Americký tvůrce, který se proslavil především slavnou černou komedií Pulp Fiction, se patrně drží hesla v nejlepším přestat. Přestože jedna skupina diváků si na jeho příbězích plných černého humoru, peprných hlášek a kečupové krve šmakuje, a druhá jim nemůže přijít na chuť, pozici legendy mu už dnes nikdo neodpáře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Quentin Tarantino končí s filmováním. Už jen tři filmy a dost