Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na září 2014: Borci ze Sin City se vracejí na scénu

Návštěva kina může rozhodně zpříjemnit poprázdninový návrat k neodbytným povinnostem. Náladu v září se v kinosálech pokusí divákům zpestřit nový díl Sin City, špiónka Rachel McAdams či cholerický Michael Douglas.

FOTO: Joseph Gordon Levitt Sin City

Joseph Gordon-Levitt jako nový Joker? Zdroj: A-Company CZ

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (Sin City: A Dame to Kill For)

Vítejte zpět ve městě hříchu Sin City! Striptérka Nancy se rozhodne pomstít vraždu policisty Hartigana, který ji kdysi zachránil před násilníkem. Ošklivý silák Marv se ocitne mezi mrtvolami uprostřed dálnice a netuší, jak se mezi ně dostal. A Dwight, který se posledně zapletl s prostitutkami, se dostane do malérů kvůli další ženě…

Na pokračování filmového noiru Roberta Rodrigueze podle komiksu spolurežiséra Franka Millera čekali fanoušci devět let. Do silně stylizovaného prostředí se vrátí i v minulém díle zemřelí Mickey Rourke a Bruce Willis, naopak Clivea Owena v roli Dwighta vystřídal Josh Brolin.

Datum premiéry: 4. září

video
play-sharp-fill

Nejhledanější muž (A Most Wanted Man)

Do německého přístavu Hamburk ilegálně přijíždí čečenský uprchlík Issa Karpov, který získá útočiště u místní turecké rodiny. Ta je však pod drobnohledem agenta německé tajné služby Bachmanna, který hodlá rozkrýt financování muslimských teroristických útoků. Příjezd Karpova odstartuje napínavou špionážní hru německých, ruských a amerických špionů.

Po úspěchu thrilleru Jeden musí z kola ven filmoví tvůrci obrátili pozornost k dalšímu špionážnímu románu Johna le Carrého plného houstnoucí atmosféry napětí a nejistoty. Snímek režiséra Antona Corbjina je navíc posledním dokončeným filmem, v němž se objevil v únoru předčasně zesnulý Philip Seymour Hoffman.

Datum premiéry: 4. září

video
play-sharp-fill

Dárce (The Giver)

Po ničivé světové válce v roce 2048 lidstvo již nezná bolest, násilí ani konflikty. Jediným člověkem, který si nese vzpomínky na všechny negativní věci minulosti, je Dárce, který předává znalosti svému nástupci, mladíku Jonasovi. Ten postupem času zjišťuje, že lidé byli zbaveni temných vzpomínek pomocí omamných injekcí a stali se z nich jen loutky v rukou intrikánské rady starších.

Komorní, ale ambiciózní sci-fi režisérského veterána Philipa Noyce čekala na svou realizaci takřka dvacet let od vydání knižní předlohy. Začínajícímu Brentonu Thwaitesovi v roli Jonase budou krýt záda ostřílení herci jako Jeff Bridges či Meryl Streep.

Datum premiéry: 11. září

video
play-sharp-fill

Lepší teď než nikdy (And So It Goes)

Postarší realitní makléř Oren se se svými sarkastickými poznámkami vyhýbá kontaktu s dalšími lidmi a chystá se na odchod do klidného důchodu. Plány mu však zhatí jeho syn, který Orenovi na nějakou dobu svěří do péče devítiletou vnučku Sarah. Nezbývá mu nic jiného než se obrátit na svou svéráznou sousedku Leah, aby mu pomohla se o Sarah postarat.

Další z romantických komedií pro starší a pokročilé, kterou z vod průměru vytahuje obsazení ústředního dua. Dlouholeté partnerce Woodyho Allena Diane Keaton, kterou v posledních letech na plátně doprovázeli Jack Nicholson, Robert De Niro či Kevin Kline, tentokrát bude dělat garde předant-manovský Michael Douglas.

Datum premiéry: 11. září

video
play-sharp-fill

Dřív než půjdu spát (Before I Go To Sleep)

Christine Lucasová po autonehodě onemocněla zvláštním druhem amnézie a ztrácí paměť každý den, když večer usne. Její manžel Ben jí každé ráno vypráví její minulost a Christine se s pomocí psychiatra pokouší vybavit si alespoň zlomky vzpomínek. Postupem času si však začíná uvědomovat, že lidé kolem ní nemusí být těmi, za které se vydávají.

Režie amerického thrilleru podle knihy S. J. Watsonové se původně chtěl ujmout Ridley Scott, nakonec ale takovku předal Britu Rowanu Joffé. Do hlavní role se již od počátku počítalo s Nicole Kidman, která si po dramatu Koleje osudu svou účast podmínila opětovným partnerstvím s Colinem Firthem.

Datum premiéry: 18. září

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na září 2014: Borci ze Sin City se vracejí na scénu