Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

6 zajímavostí o Bruci Willisovi: Jako první herec se objevil ve videohře

FOTO: Bruce Willis ve filmu PoldovéNení člověka, který by neznal Bruce Willise. Za svou kariéru natočil nespočet filmů, nejčastěji si ho však vybavíme jako neohroženého drsňáka, který zvládne jednoduše vše, co si umane.

FOTO: Bruce Willis ve filmu Poldové

Hercův obličej zná celý svět. Zdroj: Magicbox

Bruce Willis,  jak všichni víme, je americký herec. Narodil se ale roku 1955 v západním Německu, v jeho dvou letech se však rodiče rozhodli přestěhovali do New Jersey. Málokdo by ale asi řekl, že je Bruce také nadaný zpěvák, který hraje i na foukací harmoniku. Každopádně nezůstaneme pouze u umění.

Bruce by se totiž klidně uživil i jako automechanik, kterým před svou hereckou kariérou býval. Nakonec se však rozhodl studovat herectví na Montclairské státní univerzitě a už během studia navštěvoval různé kurzy. Prvně se objevoval pouze v reklamách a hrál divadlo.

Nakonec však přišla i jeho šance a dnes už je Bruce Willis a Smrtonosná past naprosto nerozlučitelné slovní spojení. Nyní do kin míří dokonce pátý díl této akční série s podtitulem Opět v akci.

1. Milovník fotbalu

Bruce je velkým fanouškem NFL týmu New York Jets. Tudíž i takovou hvězdu můžete spatřit, jak se nervuje při prohrávání jeho týmu nebo naopak oslavuje jeho výhru. Hold, každý jsme jenom člověk a fotbal je prostě fotbal.

2. Býval vynikající wrestler

A to na střední škole. Nebýt toho, že se mu přihodil úraz, který potřeboval chirurgický zákrok, kdo ví, jak bychom dnes Bruce znali. A jestli vůbec. Každopádně po zákroku mu zůstala na rameni jizva, která přece správnému chlapovi nesmí chybět, a tak se z Bruce stal drsňák na druhou.

3. Prezident ho jmenoval národním mluvčím

Bruce se rád angažuje v různých oblastech, kde může být aspoň trochu vidět. Na střední škole se tak stal prezidentem dramatického klubu. A bývalý prezident George W. Bush ho dokonce stanovil jako národního mluvčího dětí v organizaci Children in Foster Care. Bruce se poté nechal slyšet, že tuto funkci považuje za službu své vlasti.

4. První herec ve videohře

Je to tak, Bruce v roce 1998 nejenom namluvil postavu ve videohře, ale přispěl i svými pohyby a mimickými výrazy. Ty pak tvůrci převedli do digitální podoby. Zajímavé je, že hra příznačně nazvaná Apocalypse vznikla ve stejném roce, kdy Willis natočil slavnýArmageddon. Tentokrát ale za Bruce mluví hlavně zbraně.

Bruce ve své klasické roli jako neohrožený drsňák

Bruce ve své klasické roli jako neohrožený drsňák

5. Zaútočil na policistu

Pořádat párty ve svém domě není sice nic hrozného, ale pokud hudba hraje natolik hlasitě, že to ani sousedi nemohou vydržet, pak je na řadě policie. Bruce samozřejmě se stopnutím akce nesouhlasil, a tak na policistu zaútočil. Veškerá obvinění byla stažena poté, co se všem sousedům omluvil.

6. Nešikovný čísník

Že i ty největší hvězdy jsou opravdu pouze lidi, se přesvědčil majitel podniku, kde Bruce dělal číšníka. Je prý natolik nešikovný, že touto prací by se nikdy neuživil. Zkusil tedy barmana, kde už mu to snad šlo o něco lépe.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

6 zajímavostí o Bruci Willisovi: Jako první herec se objevil ve videohře