Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

7 zajímavostí o Nicole Kidman. Slavná herečka má panickou hrůzu z motýlů

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

14. 6. 2014

Nicole Kidman o sobě tvrdí, že už odmala nesnášela opalování, a tak se ve slunných dnech zavírala do zkušebny a cvičila své oblíbené role. A vyplatilo se, dnes totiž patří k vyhledávaným filmovým hvězdám.

FOTO: Moje krásná čarodějka - Nicole Kidman - Columbia Pictures

Čarodějka nebo kněžna, Nicole umí být okouzlující v každé roli. Zdroj: Columbia Pictures

Už v dětství moc dobře věděla, čím se chce živit. Poctivě dřela v divadle, v šestnácti letech získala svou první filmovou roli, ale pár let ještě trvalo, než se od australských televizních filmů a seriálů dostala k vysněné práci. Průlom přišel se snímkem Úplné bezvětří, kde si ji vyhlídl Tom Cruise, který si s ní o rok později zahrál v Bouřlivých dnech. Bouřlivé ale bylo i jejich desetileté manželství, které skončilo neméně bouřlivým rozvodem.

Nicole Kidman ale byla odjakživa ambiciózní a nechtěla být známá jen jako exmanželka slavného herce. Místo toho se pořádně opřela do herectví a začala točit jeden úspěšný snímek za druhým. Nezapomenutelnou se stala například ve snímku Magická posedlost, muzikálech Nine a Moulin Rouge, v komediích Stepfordské paničky a Moje krásná čarodějka či nedávném snímku Koleje osudu. Dosud největší úspěch měla ale jako Virginie Woolfová v dramatu Hodiny, za které si odnesla Oscara.

Jejím nejnovějším hereckým počinem je hlavní role v dalším snímku inspirovaném jednou z velkých žen, a to Grace, kněžna monacká, kde ztvárnila právě Grace Kelly. Snímek je v českých kinech dostupný už od 12. června.

1. Celý život žirafou

Nicole patří mezi nejvyšší hollywoodské herečky. Se svými 180 centimetry přerostla většinu svých kolegyň, vyšší už je jenom Uma Thurman. Právě kvůli nadměrné výšce, rudým nepoddajným vlasům a své plachosti, která vedla ke koktání, se ve škole stala terčem posměchu.

video
play-sharp-fill

Rodiče zase dokola omílali, že bude při hraní vyšší než všichni její filmoví partneři. Nicole ale dokázala hodit předsudky za hlavu, důkazem je třeba bývalý manžel Tom Cruise, vedle kterého byla i bez podpatků vyšší skoro o deset centimetrů.

2. Šťastná vesničanka

Když se řekne Nicole Kidman, většina si ji vybaví jako ladnou krásku ve večerní róbě a vysokých podpatcích. Ve skutečnosti ale Nicole není jedna z těch, kteří až příliš lpí na hollywoodském pozlátku. Ve skutečnosti si prý sama sebe představovala jako šťastnou vesničanku, která najde toho pravého, a budou žít s kupou dětí někde na statku poblíž polí.

„Teď žijeme na vsi v Nashvillu a je to skvělé. Jsem šťastná, že jsem pryč z New Yorku nebo Los Angeles. Teď pěstuju zeleninu, rýpám se v hlíně a na obřím pozemku chováme dokonce pět lam,“ směje se herečka.

Vesnická romantika- v reálu ale vyměnila Jackmana za svého manžela. Zdroj: Bontonfilm CZ

Vesnická romantika. V reálu ale vyměnila Jackmana za svého manžela. Zdroj: Bontonfilm CZ

3. Napjaté vztahy s dětmi

Po rozvodu s Tomem Cruisem se jejich děti Isabell a Connor rozhodli, že budou žít u otce. Údajně se tak stalo díky scientologické církvi, které Cruise zasvětil svůj život. Ta děti přesvědčovala, že Nicole není dobrá matka. Proto se spolu mohou vídat jen v určený čas.

„Musím říct, že mě jejich rozhodnutí zpočátku dost bolelo. Pořád jsem se v duchu obviňovala, že jsem něco dělala špatně, když si nevybrali mě. Ale co naplat, navíc Nashville není pro puberťáky, na pěstování biomrkve je asi nenalákám,“ uznává Nicole.

4. K smrti se bojí motýlů

Zatímco většina žen by byla ochotná opustit dům poté, co v koupelně spatří pavouka, Nicole se ve svých fobiích snaží být výjimečná. Má totiž panickou hrůzu z motýlů.

„Je to směšné! Nebojím se hadů a pavouků, bojím se obyčejných motýlů! Klidně po sobě nechám lézt šváby, ale dotek motýlích tělíček nesnesu. Pokoušela jsem se to v přírodovědném muzeu překonat a nechala jsem motýly, aby na mě sedali, ale vůbec to nepomohlo,“ svěřila se se svým netradičním strachem.

FOTO:  Moulin Rouge - Nicole Kidman a Ewan McGregor - 20th Century Fox

Můžeš mě políbit, jen mi prosím nezlom další žebro! Zdroj: 20th Century Fox

5. Ewan McGregor jí zlomil žebro

O hercích je sice známo, že si při natáčení občas něco zlomí, ale většinou je to díky jejich nešikovnosti. Nicole ale při natáčení Moulin Rouge zranil její herecký kolega Ewan McGregor. Poté, co podstoupila operaci kvůli nataženým svalům v koleni, ji při jedné taneční scéně zmáčkl tak vášnivě, až se ozvalo křupnutí.

„Zlomil jsem Nicol Kidman žebro, to je pro mě náhodou obrovská čest,“ reagoval McGregor se smíchem na otázku, zda si to nevyčítá.

6. Uřídí i tryskáč

Kde jen jsou doby, kdy jsme byli rádi za řidičák. Nicole Kidman totiž vlastní soukromý tryskáč, a co víc – udělala si pilotské zkoušky a čas od času si sama někam zaletí. Na luxus vlastního letadla si zvykla hlavně při natáčení Grace, kněžny monacké, kdy soukromý tryskáč používala k návštěvám svého manžela a dvou dětí.

FOTO: Nicole Kidman - Portrét dámy - Gramercy Pictures

Portrét dámy ji téměř stál zdraví. Zdroj: Gramercy Pictures

7. Je až příliš emocionální

Tato australská herečka dává do svých rolí úplně všechno. A není divu, že obdržela Oscara za výkon v Hodinách, kde se dokonce přeučovala z leváka na praváka, aby byla co nejvíc autentická. Některé role ji ale naopak něco vezmou. Vžívá se do nich totiž takovým způsobem, že se z nich mnohdy po dotočení snímku nemůže dostat.

Extrémním případem bylo drama Portrét dámy, v němž ztvárnila osudem těžce zkoušenou ženu 19. století. Role ji natolik poznamenala, že se psychicky zhroutila a několik dní dokázala jen ležet v posteli v naprosté izolaci od vnějšího světa.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 zajímavostí o Nicole Kidman. Slavná herečka má panickou hrůzu z motýlů