Zemřel oscarový herec Philip Seymour Hoffman. Bylo mu 46 let

Zdroj: Aerofilms

Překvapivá zpráva zasáhla filmový svět. V pouhých šestačtyřiceti letech zemřel herec a režisér Philip Seymour Hoffman. Nalezen byl mrtvý ve svém newyorském bytě.

Philip Seymour Hoffman ve filmu Mistr. Zdroj: Aerofilms
Philip Seymour Hoffman ve filmu Mistr. Zdroj: Aerofilms

Philip Seymour Hoffman začal svou hereckou kariéru už na začátku devadesátých let. Mezi jeho nejvýraznější výkony patří role ve snímcích Big Lebowski, Piráti na vlnách, Pochyby či Mistr. Získal pět nominací na Zlatý glóbus a čtyři na Oscara. Obě nominace proměnil v roce 2006 díky filmu Capote.

Před čtyřmi lety natočil Hoffman také svůj režijní debut Jack se chystá vyplout. Mezi jeho poslední role patří Plutarch Heavensbee ze ságy Hunger Games.

Herec měl v poslední době problémy s užíváním návykových látek. Příčina jeho smrti zatím není známa, ale podle prvních zpráv by mohla s jeho závislostmi souviset.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Kristýna Motlová

Narodila se jednoho láskyplného dne na počátku devadesátých let ve středu republiky. Ten opustila až jako dospělá a v současnosti spokojeně studuje žurnalistiku a češtinu v údajně poslední zatáčce před Vídní. Má ráda filmové festivaly, britský přízvuk, život na vesnici, bouřky a mnoho dalšího. U filmů zásadně usíná. Pro Film a TV píše od přelomu let 2010 a 2011, od loňského léta navíc plní povinnosti zástupkyně editora.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*