Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na srpen 2013: Jennifer Aniston se svléká na plátně

V srpnu se léto přehoupne do své druhé poloviny a hned zkraje si v ní odbydou premiéru některé zajímavé novinky. Woody Allen se vrací, Jennifer Aniston se svléká a Matt Damon bojuje o život.

FOTO: Matt Damon Elysium

Ve filmu Elysium skutečně hraje hlavní roli Matt Damon a nikoliv Vin Diesel. Zdroj: Falcon

Elysium (Elysium, trailer)

V roce 2154 bojují obyvatelé přelidněné Země každý den o přežití. Na kosmickou stanici Elysium očištěnou od nemocí a chudoby se však dostane jen hrstka vyvolených. Pro zlodějíčka Maxe je Elysium poslední nadějí k vyléčení rakoviny, a tudíž podnikne všechno pro to, aby se do nedostupného cíle dostal.

Autorská sci-fi režiséra Neilla Blomkampa, který stojí za snímkem District 9, se veze na módní vlně postapokalyptických filmových vizí budoucnosti. Matt Damon se do hlavní role nemocného bývalého kriminálníka nechal ostříhat dohola.

Datum premiéry: 29. srpna

video
play-sharp-fill

Pot a krev (Pain and Gain)

Trojice podvodníčků motajících se kolem posilovny Sun Gym touží po rychlém zbohatnutí. K velkému balíku peněz jim má pomoci únos bohatého zákazníka posilovny se zálibou v sexuálních hračkách. Ale jak už to tak bývá, i ten nejpromyšlenější plán se může zvrtnout v bláznivou jízdu kořeněnou výbuchy, steroidy či sexem po telefonu.

Michael Bay se po třech vysokorozpočtových dílech Transformers rozhodl odpočinout u režie černé krimikomedie, se kterými před lety začínal. Můžeme se tedy těšit na zběsilé honičky, trefné hlášky a kupu slavných herců v neobvyklých rolích.

Datum premiéry: 8. srpna

video
play-sharp-fill

Letadla (Planes)

Venkovský práškovací letoun Prášek sní o účasti v největším leteckém závodě světa. Jeho tělesná konstituce však kariéře závodního letadla moc nenasvědčuje, stejně jako panický strach z výšek. Prášek se ale rozhodně nevzdává a začne trénovat pod dozorem námořního letounu Skippera.

Animátory z Pixaru nabudil úspěch dvou filmů o Autech a vytvořili příbuzný svět mluvících letadélek. Snímek měl původně putovat na DVD, nakonec však míří do kin a měly by ho následovat další dva díly. Bude Prášek u dětí stejně oblíbený jako Blesk McQueen?

Datum premiéry: 22. srpna

video
play-sharp-fill

Jasmíniny slzy (Blue Jasmine)

Jasmine (Cate Blanchett) a Hal (Alec Baldwin) tvoří navenek harmonický manželský pár zbohatlíků. Halovo obchodování však není úplně čisté, manželství je v troskách a Jasmine začne holdovat lékům a alkoholu. Aby začala nový život, přestěhuje se za chudou sestrou do San Francisca, kde se setkává se šarmantním diplomatem (Peter Sarsgaard).

Uplynul ani ne rok a Woody Allen si do své filmografie připisuje další položku. Jako místo natáčení slavný Newyorčan překvapivě zvolil Kalifornii, o níž kdysi prohlásil, že zde odpad nekončí na skládce, nýbrž v televizních pořadech.

Datum premiéry: 1. srpna

video
play-sharp-fill

Millerovi na tripu (We’re the Millers, trailer)

Prodavač nádobí David musí splatit dluhy převozem zásilky drog z Mexika. Jelikož jako jediný cestující by působil podezřele, najme nedobrovolný dealer striptérku Rose a dvě děti ze sousedství, aby mu pomohly s přepravou zásilky pod společnou falešnou identitou rodiny Millerových vydávající se do Mexika na letní dovolenou.

Režisér dnes již kultovního filmu Vybíjená přichází po delší době s novou komedií, která by se mohla stát úspěšnou letní oddechovkou. Skvadru především televizních komiků doplní v roli striptérky Jennifer Aniston.

Filmové premiéry na srpen 2013: Jennifer Aniston se svléká na plátně

Datum premiéry: 29. srpna

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na srpen 2013: Jennifer Aniston se svléká na plátně