Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na listopad 2014: McConaughey zachraňuje svět

Melancholický listopad bude v kině přát nejen romantickým dramatům, ale také napínavým thrillerům či bláznivým animákům. Těšit se můžeme i na nový sci-fi epos Christophera Nolana či Brada Pitta v plné polní proti nacistickým vojákům.

FOTO: Matthew McConaughey Anne Hatthaway Interstellar

Gravitace 2? Zdroj: Warner

Interstellar

V nedaleké budoucnosti lidem hrozí humanitární katastrofa, která by mohla skončit záhubou života na Zemi. Skupina vědců objeví červí díru, skrz níž má doputovat zvláštní expedice do vzdálené galaxie a najít zde nový domov pro lidstvo. Členem týmu je i badatel Cooper, který bude kvůli misi nucený opustit svou rodinu.

Dva roky po zakončení trilogie o Temném rytíři klepe na dveře kinosálů opět Christopher Nolan, který se tentokrát pokusí diváky ohromit se svou novou epickou sci-fi. Hlavních rolí se ujali oscaroví Matthew McConaughey a Anne Hathaway, chybět nebude ani režisérův oblíbenec Michael Caine.

Datum premiéry: 6. listopadu

video
play-sharp-fill

Železná srdce (Fury)

V dubnu roku 1945 bylo sice o výsledku války takřka rozhodnuto, němečtí vojáci se však stále ještě nevzdávali. Posádka tanku Sherman pod vedením zkušeného seržanta Colliera se vydává do srdce Třetí říše, aby se podílela na poslední ofenzivě proti nepříteli. Vojáci se ovšem nebudou muset postavit jen bojovníkům, ale i sporům ve vlastních řadách.

Brad Pitt se již podruhé na plátně představí jako velitel skvadry amerických vojáků, která přišla dát náckům do Evropy co proto. Tentokrát nad ním ale nebude držet dozor Quentin Tarantino, nýbrž ostřílený režisér kriminálek David Ayer.

Datum premiéry: 13. listopadu

video
play-sharp-fill

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (Hunger Games: Mockingjay – Part 1)

Katniss Everdeenové se podařilo zachránit matku a sestru, ale boje s Capitolem zdaleka ještě neskončily. Jeho zástupci se rozhodli předvést svou sílu a nechali srovnat se zemí Dvanáctý obvod i jeho obyvatele. S podporou prezidentky Třináctého obvodu Katniss musí sebrat síly k rozhodující bitvě.

Na plátna přichází první díl finálové části série Hunger Games, který opět vznikl pod taktovkou režiséra dvojky Francise Lawrence. Filmařům poněkud zhatila plány nečekaná smrt herce Philipa Seymoura Hoffmana, který ale údajně stihl všechny své podstatné scény dotočit.

Datum premiéry: 20. listopadu

video
play-sharp-fill

Tučňáci z Madagaskaru (The Penguins of Madagascar)

Čtveřice tučňáků Skipper, Kowalski, Rico a Vojín vypadají na první pohled jako obyčejní obyvatelé newyorské zoo, ve skutečnosti se ale jedná o přísně utajenou špionážní jednotku. Při své další misi budou muset zneškodnit děsivého doktora Octaviuse Brinea, chobotnici plánující ovládnout svět. Jen tak mimochodem, Brine nenávidí všechny tučňáky…

V epizodních rolích prvního Madagaskaru si získali diváky, vysloužili si úspěšný televizní seriál a teď je čeká první vlastní celovečerní film. Tučňáci z Madagaskaru zkrátka bodují tak, že si na jejich příbuzného Pingu dnes již nikdo nevzpomene.

Datum premiéry: 27. listopadu

video
play-sharp-fill

Zmizení Eleanor Rigbyové (The Disappearance of Eleanor Rigby)

Eleanor Rigbyová a Connor Ludlow se náhodně seznámili v New Yorku, zamilovali se a vše skončilo svatbou. Jejich zpočátku idylický vztah začal narušovat stereotyp a vzájemné odcizení vyvrcholilo jednou neočekávanou tragédií. Dokážou bývalí partneři obnovit vzájemnou lásku?

Debutující režisér Ned Benson se nechal inspirovat písničkou Eleanor Rigby od Beatles a natočil dva filmy v jednom o vzniku a rozpadu vztahu mladého newyorského páru. Ano, dva v jednom – pod podtitulem On uvidíte Connorův pohled na proběhlé události, podtitul Ona zase skrývá verzi Eleanor. Oba snímky vstupují do kin společně.

Datum premiéry: 6. listopadu

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na listopad 2014: McConaughey zachraňuje svět